Dobšinská zima 2017

Dobšinská zima 2017 s víťazom FIA CEZ R5, ale aj účastníkom Rally Monte Carlo

Pri pohľade do zoznamu prihlásených na Dobšinskú zimu 2017 musí zákonite zaplesať každé srdce rally fanúšika. Uzávierka prihlášok je síce až v nedeľu 29.1.2017, no už v tomto momente je jasné, že v Dobšinej sa veru bude na čo pozerať.

Dobšinská zima 2017

V rámci podujatia započítavaného do seriálu Mini Rallycup nechýba takmer nikto z minuloročných jazdcov. V Dobšinej sa tak predstaví víťaz skupiny A1 Juraj Schwarzbacher, ale aj víťaz skupiny A2 Milan Škopinský, či víťaz skupiny A3, Marek Pikula. Z minuloročných víťazov uvidíme aj víťaza skupiny Z6 Martina Jurečku. Na druhej strane ešte stále medzi prihlásenými nefiguruje víťaz skupiny Z5 Martin Hnát, ale aj absolútny víťaz minuloročnýého seriálu a víťaz skupiny A4 Peter Deák. Či sa aj táto dvojica 4. februára 2017 predstaví v Dobšinej ešte nevieme, na prihlásenie im ešte stále ostáva čas do nedele (29.1.2017).

V rámci súboja o Dobšinský pohár sme už v minulej tlačovej správe spomínali účasť jedného z najrýchlejších slovenských okruhových jazdcov Štefana Rosinu, ale aj rallystov Tomáša Kukučku a Mareka Špavelka. Dnes už isto vieme, že na štarte v Dobšinej privítame aj minuloročného najrýchlejšieho Slováka v domácom šampionáte a víťaza seriálu FIA CEZ v skupine R5, Vlastimila Majerčáka a jeho spolujazdkyňu Michaelu Vejačkovú, ale aj tohtoročného úspešného účastníka Rally Monte Carlo, Ondřeja Bisahu, pričom obaja spomínaní jazdci sa predstavia na najnovších vozidlách Ford Fiesta R5. Pri výpočte prihlásených samozrejme zabudnúť nesmieme ani na legendy slovenského motoristického športu, Igora Drotára s Vladom Bánocim, ktorí privezú do Dobšinej vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX.

Dobšinská zima 2017

Podujatie Dobšinská zima 2017 odštartuje dňa 4.februára 2017. Za organizáciou tejto zimnej rally súťaže stojí Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná.

Viac informácií nájdete na web stránke: www.dobsinskykopec.com

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár