Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team odštartoval sezónu na Sigorde

Rally Sigord, podujatie zaradené do zimného rally seriálu BPM motorsport cup 2017, poslúžilo jazdcom Slovak National Hill Climb Teamu na rozbeh v rámci zimnej prípravy.

Slovak National Hill Climb Team

Zároveň so zimnou prípravou rozbehli aj sezónu 2017, pričom sa ich na Sigorde predstavila divákom štvorica. Trojica v úlohe predjazdcov, jedna posádka v hlavnom štartovom poli. Predstavenie dopadlo viac ako dobre, napriek náročným zimným podmienkam všetci dojazdili až na cieľovú rampu, Jozef Béreš starší dokonca bral poháre za tretie miesto absolútneho poradia.

Slovak National Hill Climb Team

Nepredbiehajme však a poďme sa pozrieť, kto vlastne do rally vozidiel v Sigorde nastúpil. Najväčším ťahákom pre divákov v každom prípade bol Jozef Béreš mladší, päťnásobný slovenský rally šampión. On spoločne so spolujazdcom Zoltánom Répásom a Ladou VFTS sú vždy zárukou krásnych prejazdov dverami dopredu a inak to nebolo ani na Rally Sigord. „Je to lepšie ako sa doma nudiť a sedieť len tak na zadku. Už v rámci prvého kola tohto zimného seriálu som sľúbil, že na Sigorde sa predstavím s mojou Ladou v úlohe predjazdca. Som rád, že som prišiel, využijem to zároveň na rozjazdenie,“ povedal Jozef Béreš mladší.

Slovak National Hill Climb Team

V úlohe predjazdca sa predstavil aj Peter Florek, ktorému „noty“ vo vozidle Mitsubishi Lancer EVO X diktovala Romana Rišpánová a ako sa vyjadril Peter Florek, rovnako si zimnú súťaž užívali: „Kopcová sezóna je veľmi krátka, trvá iba niečo viac ako pol roka a tak som rád, že sme mali možnosť zúčastniť sa aspoň v úlohe predjazdcov. Podmienky boli veľmi ťažké, ale všetko sme absolvovali a ja som spokojný.“

Tretím jazdcom, ktorý sa ako predjazdec na Rally Sigord predstavil, bol stabilný rally jazdec Slovak National Hill Climb Teamu Lukáš Lapdavský: „Som rád, že sa takéto podujatia konajú, aspoň si vyplníme zimnú prestávku a trochu potrénujeme. Idem síce v úlohe predjazdca a spolujazdca mi robí kamarát, napriek tomu sme si to poriadne užili. Bolo to výborné.“

Slovak National Hill Climb Team

Na začiatku sme spomínali, že v hlavnom štartovom poli reprezentoval Slovak National Hill Climb Team Jozef Béreš starší. Toho v Mazde 323 4WD navigovala Martina Judičáková a v cieli im patrilo tretie miesto absolútneho poradia. „Priznám sa, že s takýmto umiestnením som pred súťažou vôbec nepočítal. Dôvodom je fakt, že v poslednej dobe som sa na poriadnej súťaži zviezol veľmi málo. Druhým dôvodom je fakt, že sme tu s historickým vozidlom, ktorého rok výroby je 1988 bojovali oproti podstatne novším vozidlám. Bola to pre mňa veľká výzva, zistiť kam ešte vlastne patrím. Bolo to dobré, vedel som ešte zatlačiť, ale išiel som na istotu a nemalo význam riskovať. Dosiahli sme dobrý výsledok a verím, že sme aj divákov aspoň trochu potešili,“ vysvetlil po súťaži spokojný Jozef Béreš starší.

Slovak National Hill Climb Team

Ďalším podujatím, ktorého sa jazdci Slovak National Hill Climb Teamu zúčastnia bude Dobšinská zima 2017, ktorá sa bude konať začiatkom mesiaca február.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár