AF WASTE RALLY TEAM

AF WASTE RACING TEAM – Dve víťazstvá Béreša za víkend!

Ďodi Béreš je stále „kanón“! Počas uplynulého víkendu stihol vyhrať nielen automobilové preteky, ktorými si zabezpečil majstrovský titul, ale aj rybárske preteky, z ktorých si „odbehol“ za súťažný volant.

AF WASTE RACING TEAM

Vyčistil som si dobre hlavu na rybačke,“ prezradil svoju prípravu na finálové podujatie sezóny MSR slalom 2021 vášnivý rybár Jozef Béreš mladší. „Vedel som, že posledné preteky musím vyhrať, ak chcem pomýšľať na titul. Marek Pazderák a Dominik Benček sú veľmi silní súperi s ktorými bojujeme o desatiny sekúnd. Na trati stačí malá nepozornosť, či chybička a škrtnutý kužeľ môže znamenať koniec šanciam.“ Najúspešnejší slovenský rely pretekár štartoval v tejto sezóne v Majstrovstvách Slovenska v slalome, kde v závere reprezentoval farby mladého žilinského AF WASTE RALLY TEAM-u.

AF WASTE RACING TEAM

Finále šampionátu sa jazdilo na novom podujatí v Gelnici. „Trať bola pekná a vyšlo nám aj počasie, takže podmienky boli priam ideálne,“ vraví Béreš. Jazdili sa tri ostré jazdy, z ktorých súčet dvoch najlepších časov rozhodoval o poradí. Nádherné červené Subaru Impreza GC8 po trati doslova lietalo a jediným, kto sa dokázal ako tak udržať na kontakt s Bérešom, bol iba Dominik Benček. Ostatní súperi museli akceptovať nádielku cez desať sekúnd. „Chcel som zvíťaziť a dával som si pozor, aby som neškrtol žiadny kužeľ. To sa podarilo a ja mám veľkú radosť z víťazstva aj celkového triumfu,“ dodával populárny Ďodi Béreš. Debraďčan v tejto sezóne premenil sedem štartov na sedem víťazstiev a dominantným spôsobom všetkým pripomenul, že nezabudol pretekať. Spolujazdcom na tejto spanilej jazde sezóny 2021 mu bola Timea Molnárová.

Radosť mal samozrejme aj šéf AF WASTE RACING TEAM-u, Jaroslav Kušnirák. „Gratulujem Ďodimu a Timee. Predviedli parádny bezchybný výkon počas celej sezóny a pre nás je cťou, že reprezentovali naše farby. Verím, že to nebola naša posledná spolupráca. Mimochodom, Ďodimu želáme všetko najlepšie aj k jeho narodeninám,“ nezabudol na svojho pretekára, ktorý oslávil 37 narodeniny, Jaro Kušnirák.

AF WASTE RALLY TEAM

Oslávenec Béreš popri finále sezóny MSR slalomu stihol počas víkendu aj rybárske preteky v Jasove, kde spolu s rybárskym kolegom vylovili najviac kilogramov rýb a aj tu sa radovali z víťazstva. „Bol to veľmi pekný víkend a mám z neho radosť,“ neskrýva stále skromný Ďodi. „Ďakujem všetkým, ktorí mi držali palce a tiež gratulantom. Veľmi si vážil spoluprácu s novým AF WASTE RACING TEAM-om a ďakujem za podporu. Chcem sa poďakovať tiež otcovi, ktorý mi robil mechanika a všetkým členom nášho tímu. Bez nich by som to nedal. Ďakujem.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: motorsportmedia.sk , Julo Salzer, Miro Kaľavský

Pridaj komentár