AF WASTE RALLY TEAM

AF WASTE RALLY TEAM – Kovács sa vracia do vedenia v triede 3

Doslova krst ohňom absolvoval debutujúci slovenský AF WASTE RALLY TEAM na rely v Rzeszowe. Posádka Kovács – Dovalovský však úspešne prekonala všetky prekážky a doviezla cenné body, ktoré ju vrátili späť do čela priebežného poradia MSR v triede 3.

AF WASTE RALLY TEAM

Jubilejný 30. ročník Rally Rzeszow, ktorý sa zároveň jazdil aj ako štvrtý podnik slovenského rely šampionátu, sa s posádkami nemaznal. Prvá etapa začína v daždi, ktorý síce postupne ustal, no blato ostalo a každým prejazdom ho bolo viac. Na rýchlych, úzkych cestách, plných horizontov to za týchto podmienok bola veľká skúška odvahy, ktorá sa nevyplácala.

Obhliadku sme absolvovali za sucha. Vedeli sme, že je to rýchle a náročné, no dážď v piatok podmienky úplne zmenil,“ vysvetľuje Tibor Kovács. „V prvej sekcii to ešte ako tak šlo. Všetci to však „cutujú“ a každým prejazdom zväčšujúce sa množstvo naťahaného blata robí zo súťaže vyslovene boj o prežitie. Snažíme sa to hlavne šťastne prejsť,“ vravel po druhej sekcii prvého súťažného dňa Popradčan. „Na trojke sme už mysleli, že skončíme mimo trať. Obidve zadné kolesá boli v rigole, ale podarilo sa nám to vytiahnuť a pokračovať,“ potvrdil pribalené šťastie aj spolujazdec Peťo Dovalovský.

AF WASTE RALLY TEAM

O majstrovský titul v triede 3 tento rok Popradčania bojujú s bratmi Lapdavskými, ktorí však do Poľska batoh šťastia „zabudli doma“. Na RS3 ich zradila prevodovka a z vyrovnaného súboja museli predčasne odstúpiť. „Je to škoda. Chceli sme vybojovať našu pozíciu v priamom súboji na trati, no aj toto patrí k rely,“ skonštatoval Tibor Kovács, chápajúc situáciu kamarátov konkurentov. „Od tohto momentu sme sa teda sústredili hlavne na získanie bodov do šampionátu a išli vlastným tempom.“ Bolo totiž jasné, že na skúsenú domácu posádku s modernejším autom Ford Fiesta Rally3 slovenské Mitsubishi Lancer Evo VI stačiť nebude. Múdrejšie bolo voliť správnu taktiku. Popradskú posádku ešte potrápili problémy so spojkou, no nakoniec po obidva súťažné dni skončila na pódiovom umiestnení v triede 3. Dôležité body ju tak vrátili znova do čela priebežného poradia Majstrovstiev Slovenska v triede.

Máme z toho radosť. Nebolo to jednoduché, ale nakoniec sme to zvládli k spokojnosti našej aj našich partnerov, ktorým sa chceme veľmi pekne poďakovať za podporu. Bez pomoci pána Kušniráka by nevznikol tím AF WASTE RAALY TEAM a asi by sme mali problém pokračovať v boji o majstrovský titul. Po tomto výsledku sme teraz bližšie k titulu, ako naši konkurenti. Stále však nie je rozhodnuté a bojovať sa bude do posledného kilometra na záverečnom podniku sezóny MSR v Košiciach. Všetci veríme, že nám do toho nič nepríde a sezónu úspešne dokončíme,“ povedal v cieli spokojný a usmiaty Tibor Kovács.

AF WASTE RALLY TEAM

Spokojnosť neskrýval ani šéf tímu, Jaroslav Kušnirák. „Pre nás je satisfakciou, že naše snaženie nebolo zbytočné. Tibor s Peťom nesklamali a posunuli sa výrazne bližšie k zisku majstrovského titulu, čo dvihlo pozitívnu náladu v našom novom AF WASTE RALLY TEAM-e. Výraznou mierou nám pomohol k naštartovaniu tímu aj náš partner Rafal Marcin Wasik z International Human Rights Commision, ktorému za jeho pomoc zvlášť ďakujem. Potešilo ma tiež, že si našiel chvíľu a mohol priamo s nami zdieľať radosť z dosiahnutého výsledku.

Pred mladým AF WASTE RALLY TEAM-om tak zostáva urobiť posledný krok na dosiahnutie zadefinovaného cieľa. Tým je štart na záverečnom podniku slovenského šampionátu automobilových súťaží Rallye Košice.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Julo Salzer, Motorsportmedia.sk

Pridaj komentár