LUNA Racing

Test v Kopřivnici skončil pre LUNA Racing a Popoviča s Lejkom víťazstvom

Najskôr to mal byť iba test pred Rally Vranov, zosúladenie jazdca so spolujazdcom, nakoniec však z toho bolo víťazstvo v rámci Voľného pohára pri MRC Kopřivnice.

LUNA Racing

Seriál Motorsport Rally Cup odštartoval svojim prvým tohtoročným kolom v Kopřivnici. Práve v tomto moravskom meste sa nachádza skúšobný polygón Tatra Kopřivnice, ktorý je presne na takýto druh podujatí ako stvorený. Medzi prihlásenými súťažnými posádkami v tomto prípade figurovala aj novo zložená súťažná posádka LUNA Racing Teamu, Roman Popovič – Matúš Lejko. Napriek faktu, že do Kopřivnice obaja smerovali hlavne s cieľom spoločne sa v Škode Fabia R5 poriadne zohrať, nakoniec z toho bolo absolútne víťazstvo a poháre za Voľný pohár v rámci MRC Kopřivnice.

LUNA Racing

Pre nás to fakt mal byť v prvom rade iba test, ale ako to už býva zvykom, akonáhle usadnete do pretekárskeho auta, snažíte sa urobiť čo možno najlepší výsledok. Na druhej strane treba povedať aj to, že toto nebolo nejaké veľké podujatie, napriek tomu tu prebiehali výborné súboje doslova o desatinky sekúnd, hlavne medzi trojicou vozidiel špecifikácie R5. Celé to však asi bolo aj o tom, že s Matúšom sme si od prvého momentu jednoducho sadli a v aute sme nemuseli okrem jazdy nič riešiť. Musím povedať, že Matúš je ako spolujazdec naozaj profesionál, je vidno, že sa učil od najlepších. Všetky informácie mi „dával“ presne načas, už od začiatku som mu bez problémov veril a bola radosť s ním sedieť v jednom aute. Moja veľká vďaka patrí aj LUNA Racing Teamu, s ktorým veľmi rýchle dohodli na spolupráci a ktorý sme v Kopřivnici prvýkrát reprezentovali. Som rád, že hneď úvodné podujatie nám takto dobre vyšlo a dúfam, že spoluprácu budeme aj naďalej rozvíjať,“ zhodnotil Roman Popovič po súťaži.

LUNA Racing

Z novej spolupráce mala veľkú radosť aj spolumajiteľka LUNA Racing s.r.o., Lucia Takáčová: „Veľmi rada spolupracujem s ľuďmi, s ktorými si od začiatku „sadneme“ a tak to bolo aj s Romanom Popovičom. Hneď úvodný „test-súťaž“ potvrdila, že sme sa vydali správnym smerom a verím tomu, že toho ešte spoločne zažijeme veľa.

Po podujatí v Kopřivnici sa slovenský LUNA Racing Team predstaví opäť v akcii počas Rally Vranov 2021. O tom si však viac povieme pred podujatím.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: František Dušek

Pridaj komentár