Kesko Racing

Kesko Racing Team a Švecoví sa tešia (v predstihu) z majstrovského titulu v triede 6

Kamil a Erik Švecoví zabezpečili pre rožňavský Kesko Racing Team v rámci 30.MARMA Rajd Rzeszowski 2021 v predstihu neoficiálne titul majstrov Slovenska v triede 6.

Kesko Racing

Štvrté kolo Majstrovstiev Slovenska v rall 2021 sa konalo v poľskom meste Rzeszow a jeho okolí. Medzi štartujúcimi nechýbala ani dvojica posádok slovenského Kesko Racing Teamu a to bratia Kamil a Erik Švecoví s vozidlom Peugeot 208 R2 a Fero Fusko s Dušanom Kekeňákom sa predstavili fanúšikom s vozidlom Seat Leon TDi.

V prípade bratskej dvojice bol cieľ jednoznačný. Vybojovať v triede 6 čo možno najlepšie umiestnenie a vyskúšať získať dostatok bodov, aby sa Kamil a Erik stali majstrami Slovenska. Počas prvého súťažného dňa, ktorý sa vyznačoval daždivým počasím vybojovali Kamil s Erikom druhé miesto v triede, v nedeľu počas slnečného dňa dojazdili síce na treťom mieste, na druhej strane práve tieto body zabezpečili bratom Švecovým v predstihu majstrovský titul v triede 6.

Kesko Racing

Sme veľmi radi, že sa nám to všetko podarilo, ale zároveň treba povedať, že tak ťažkú súťaž sme ešte nikdy v živote nezažili. Trať bola nesmierne náročná, pričom od pred nami jazdiacich áut bolo na nej vyťahaného nesmierne veľa bordelu a blata. Takmer v každej zákrute nás čakalo niečo nové, čo tam podľa rozpisu byť nemalo, ale zvládli sme to a to je podstatné. V nedeľu sme už išli s rozumom, dávali sme pozor, aby sme niečo nevyrobili a kontrolovali sme si naše postavenie. Vyšlo to a my sme obaja spokojní, že sme Kesko Racing Teamu a jeho partnerom dokázali získať majstrovský titul v triede 6. Všetkým patrí veľká vďaka,“ opísal rally Kamil Švec.

Ako sme už spomínali, na štart 30.MARMA Rajd Rzeszowski 2021 sa postavila aj druhá posádka Kesko Racing Teamu v zložení František Fusko a Dušan Kekeňák. V ich prípade však v sobotu prišlo odstúpenie a tak si body v rámci triedy 12 pripísali iba za druhú etapu, čím sa opäť o kúsok priblížili k majstrovskému titulu v triede 12.

Kesko Racing

V piatok nás zradil spojkový valček, ktorý roztrhlo. Z dôvodu tejto poruchy sme museli pred predposlednou rýchlostnou skúškou prvej etapy odstúpiť. Po jeho výmene sme opäť odštartovali do druhej etapy, ale hneď po prvých sto metroch nám praskla hadica na turbe a tak sme celú sobotu absolvovali trať v núdzovom režime motora, na smerovkách. Podstatné je, že sme došli a brali plný počet bodov do priebežného hodnotenia v triede. Škoda toho, mohli sme mať bodov viac,“ ukončil rozprávanie Fero Fusko.

Posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 sa bude konať v Košiciach v mesiaci október. Medzi tým si budeme mať možnosť dosýta užiť Kesko Racing Team a jeho jazdcov v rámci kopcového šampionátu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár