RUFA MOTOR-SPORT

Šiesty absolútny slovenský titul v rally pre RUFA MOTOR-SPORT a Grzyba

Neoficiálne, v predstihu, už po Rajde Rzeszowski, sa Grzegorz Grzyb a slovenský RUFA MOTOR-SPORT Team stávajú šiestykrát absolútnym majstrom Slovenska v rally.

RUFA MOTOR-SPORT

Tri, z celkovo štyroch odjazdených súťažných kôl slovenského rally šampionátu stačili na to, aby posádka slovenského RUFA MOTOR-SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz opäť zasadla na pomyselný trón pre absolútnych majstrov Slovenska v rally. Maximálny zisk stoosemdesiat bodov im už v predstihu zabezpečilo šiesty titul absolútnych majstrov Slovenska v rally.

V rámci štvrtého kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 posádka slovenského RUFA MOTOR-SPORT Teamu, Poliaci Grzegorz Grzyb a Michal Poradzisz dokázali v spolupráci s vozidlom Škoda Fabia Rally2 vyhrať oba súťažné dni a pripísať si na svoje konto v priebežnom poradí ďalších šesťdesiat bodov. Navyše v rámci podujatia 30.MARMA Rajd Rzeszowski 2021 ako celku dojazdila na treťom mieste absolútneho poradia a brala tak ďalšie dôležité body v rámci seriálu FIA Central European Zone. Ak k tomu pripočítame aj tretie miesto v rámci poľských rally majstrovstiev, treba povedať, že svoju úlohu Grzegorz s Michalom zvládli výborne.

RUFA MOTOR-SPORT

Som veľmi spokojný. Podarilo sa nám v predstihu vybojovať šiesty titul absolútnych majstrov Slovenska a brať tretie absolútne víťazstvo z troch súťaží na ktorých sme sa zúčastnili. Musím ale povedať, že aj keď je táto súťaž pre mňa domáca, v tomto roku bola nemierne ťažká, museli sme sa vyrovnať s množstvom nepredvídateľných udalostí, ale aj nesmierne silnou konkurenciou. Moja vďaka patrí celému tímu a všetkým partnerom za podporu,“ zhodnotil Grzegrz Grzyb.

Zo šiesteho titulu absolútnych majstrov Slovenska v rally mali radosť aj manažéri RUFA MOTOR-SPORT Teamu: „V tíme vládne absolútna pohoda, sme radi, že sme to takto, už v predstihu dokázali. Grzegorz s Michalom dokázali, že patria medzi rally špičku a vedia poriadne zabojovať aj v ťažkých podmienkach. Som rád, že tieto výborné výsledky môžeme ponúknuť partnerom nášho tímu. Sme im vďační za podporu.

RUFA MOTOR-SPORT

Slovenské rally majstrovstvá čaká v tomto roku ešte jedno súťažné kolo, ktoré sa bude konať v mesiaci október v Košiciach.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár