Igor Drotár

Igor Drotár po Dobšinskej zime

Zimná motoristická sezóna pokračovala uplynulú sobotu v Dobšinej. Po európskom a letnom „Dobšinskom kopci“ je súťaž „Dobšinská zima“ ďalším miestnym divácky obľúbeným podujatím. Takmer 80 posádok sem prilákal sneh (ale aj blato) a náročné, kľukaté rýchlostné skúšky. Posádka Igor Drotár/Vladimír Bánoci došla do cieľa súťaže s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX na 5. mieste.

Igor Drotár

Medzi posádkami sa ukázali aj „strelci“ zo susedného Česka, Poľska a Maďarska. Predovšetkým kľukatá „aréna“ okolo žrebčína prilákala najviac divákov, pre ktorých (no najmä pre posádky) si usporiadateľ pripravil dva vodné brody. Tie si však vypýtali svoju daň – jedným skapínal motor, iným odpadávali kusy z auta: Igor s Vladom tu napríklad nechali ochrannú „lyžu“ pod vozidlom. Charakter tratí navyše pripomínal viac jazdu zručnosti bez vyšších priemerných rýchlostí.

Igor Drotár: „Dobšinská zima je už akousi stálicou medzi podujatiami rally. Tento rok tomu pridali viacero atribút ozajstných súťaží, i keď napokon časové penalizácie zrušili. Prišlo sem veľa divákov a napriek odmäku kde-tu ostal aj nejaký sneh. Podujatie bolo určené predovšetkým pre začínajúce posádky v Minirally Cupe a tomu zodpovedali tiež veľmi nízke priemerné rýchlosti samotných tratí, ktoré mi vôbec nevyhovujú. Na uskákaných skúškach som mal pocit, že mi každú chvíľu z auta čosi vyletí. Neviem sa dostať do tempa, keď stihnete zaradiť maximálne trojku a chýba adrenalín z vyššej rýchlosti. Nejdem sa však vyhovárať, šli sme svoju súťaž a aj keď sa dalo určite viac zatlačiť, náš konečný výsledok – 5. miesto, mi vôbec nevadí.“

Igor Drotár

Igora s Vladom čaká ešte posledné kolo Winter Cupu v Košiciach, po ktorom sa Igor posadí s novým spolujazdcom do novej Škody Fabia R5. Stane sa tak však až koncom marca na prvej ostrej rally v Rožňave.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Tibor Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár