KL Racing

KL Racing a Kukučka so striebrom z Cassovie

Testovanie Fordu Fiesta R5 vynieslo v rámci R5+ Cassovia Rally KL Racing Rally Teamu a posádke Kukučka – Vejačka druhé miesto absolútneho poradia.

KL Racing

„Nemáme za sebou žiadne testovanie. Prvé metre s Fordom Fiesta R5 som urobil až teraz na štartovú rampu podujatia R5+ Cassovia Rally,“ povedal v úvode víkendového podujatia Tomáš Kukučka, jazdec KL Racing Rally Teamu.

V úvodnom teste, ktorým boli skrátené Herľany, dojazdili Kuko s Vejom na treťom mieste absolútneho poradia. Vo zvyšných piatich meraných úsekoch ich snaženie vyústilo do piatich druhých miest, čo v sumáre celej súťaže znamenalo, že posádke KL Racing Rally Teamu v cieli posledného kola seriálu BPM motorsport Cup 2017 patrilo druhé miesto absolútneho poradia.

„Bolo to výborné. Na to, že som vlastne do auta prvýkrát sadol až dnes o 11:00 hodine, bez akéhokoľvek testu, dosiahli sme výborný výsledok. Musím povedať, že počas súťaže sme si vyskúšali aj nejaké rozdielne nastavenia a aj keď sa mi, ako vždy, zdá, že auto má málo výkonu, je perfektné. Zvlášť ma oproti Škode Fabia R5, s ktorou som jazdil v minulom roku upútali brzdy, ktoré sú podľa mňa podstatne lepšie. Ford Fiesta R5 je výborne čitateľné auto a vyskúšali sme si v rámci R5+ Cassovia Rally, aj vďaka dažďu a blatu, snáď všetko čo sa dalo. Výborne sme si zajazdili a už sa tešíme na prvé kolo slovenských rally majstrovstiev,“ dodal po úspešnom príjazde do cieľa Tomáš Kukučka.

KL Racing

KL Racing Rally Team po úspešne zvládnutej R5+ Cassovia Rally odštartuje už o dva týždne na podujatí 10. L Racing Rally Rožňava, ktoré je zaradené ako prvé podujatie zo sedemdielneho seriálu Majstrovstiev Slovenska v rally 2017.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár