Maťo Homola

Maťo Homola s novým autom a tímom v TCR International Series 2017!

Po veľmi úspešnej minuloročnej sezóne v TCR International Series, kde skončil Maťo Homola na 5. mieste v celkovom poradí, sa roztrhlo vrece s ponukami na sezónu 2017. Po dlhom zvažovaní všetkých ponúk voľba nakoniec padla na úspešný belgický tím DG Sport, ktorý s priamou podporou Opel Motorsport a Kissling Motorsport bude pripravovať dve vozidlá Opel Astra OPC TCR.

Maťo Homola

V roku 2016 sa Opel Motorsport s Kissling Motorsport sústredili na vývoj Opel Astra OPC TCR v národných šampionátoch TCR Germany a TCR Benelux. Čerešničkou na torte bol zisk titulu šampióna TCR Europe 2016, ktorý získal s tímom DG Sport belgický pretekár Pierre-Yves Corthals. Práve tento 41-ročný skúsený okruhový pretekár bude tímovým kolegom Maťa Homolu v tejto sezóne.

Maťo Homola

Model Opel Astra OPC TCR prešiel v zime pomerne veľkými evolučnými zmenami, napríklad na podvozku, elektronike či na brzdovom systéme. Astra má dvojlitrový turbomotor s výkonom 350 koní a sekvenčnú prevodovku s pádlovým radením pod volantom.

Maťo Homola

Pre Maťa Homolu to bude po roku opätovne veľká výzva – nové auto a nový tím. „Veľmi sa teším, že budem v tomto roku opäť pretekať v seriáli TCR International Series, ktorý považujem za jeden z najlepších a najvyrovnanejších seriálov cestovných automobilov. Veľmi si vážim, že budem súčasťou mimoriadne skúseného tímu DG Sport, ktorý si ma spolu s Opel Motorsport vybrali do svojho programu TCR. Rozhodol som sa prijať túto ponuku aj kvôli tomu, že verím vo veľký potenciál nového auta Opel Astra OPC TCR 2017 a tímu DG Sport. Touto cestou by som sa chcel poďakovať reklamným partnerom, manažmentu TCR a tímu DG Sport za túto príležitosť. Už sa neviem dočkať prvých pretekov a ďalších víťazstiev!”​

Maťo Homola

Sezóna začína už budúci víkend (1 – 2.4.2017) v Gruzínsku pri hlavnom meste Tbilisi, na okruhu Rustavi Circuit. Maťovi môžete držať palce na livestreame stránky TCR (tcr-series.com), televíznej stanici Sport 1, 2 a taktiež v športovom spravodajstve slovenských televízií.

Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Instagram: https://www.instagram.com/matohomola/
Web stránka: http://matohomola.sk/

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár