Kesko Racing

Kesko Racing v Prešove v cieli s jednou posádkou

Pre rožňavský Kesko Racing Team nedopadlo druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 úplne podľa predstáv. V cieli z trojice štartujúcich cieľ videla iba jedna posádka, víťazne v triede 8.

Kesko Racing

Víťazstvo sa podarilo rovnako ako v Rožňave zaknihovať bratom Švecovým jazdiacim na Honde Civic TypeR. Po výbornom výkone okrem víťazstva v triede brali aj striebro medzi dvojkolkami, čiže v triede 2WD.

„Veľmi ťažká súťaž. Náročné podmienky, ktoré vyradili niekoľko posádok z hry. Nám sa však podarilo zvládnuť celú súťaž a dôjsť až na cieľovú rampu. Sme radi, že máme ďalšie body do priebežného hodnotenia,“ zhodnotil Kamil Švec, jazdec Kesko Racing Teamu.

Menej šťastia mala posádka Fero Fusko – Štefan Tököli, ktorí zvládli celú súťaž, na vlastnej koži sa však presvedčili, že cieľ rally súťaže je až na cieľovej rampe. Na ňu však už neprišli, aj keď zvládli všetky rýchlostné skúšky.

„Bola to pekná, ale zároveň aj ťažká súťaž. My sme síce prišli až do cieľa poslednej rýchlostnej skúšky, v nej sme však odtrhli poloos a na cieľovú rampu sme tým pádom nevedeli doraziť. Veľmi nás to mrzí, ale technika zase raz bola proti nám. Dúfam, že na Rally Tatry už do cieľa dôjdeme,“ povedal po súťaži Fero Fusko.

Kesko Racing

Najhoršie z posádok Kesko Racing Teamu dopadol šéf tímu Juraj Keszi, ktorý so svojim spolujazdcom Jánom Šustekom položili ich Seat Leon TDi na Cemjate mimo trať a aj napriek výdatnej pomoci divákov sa nám z blata naspäť na trať už nepodarilo dostať.

„Je to škoda, mali sme to perfektne rozbehnuté. V triede 5, v ktorej bojujeme o body sme boli vo vedení o takmer štyridsať sekúnd a mali sme opäť našliapnuté na víťazstvo. Škoda, ale aj takáto býva rally súťaž. Som rád, že aspoň Kamil s rikom zabojovali. Dúfam, že v Poprade nám to vyjde lepšie. Napriek tomu ďakujem všetkým partnerom nášho Kesko Racing Teamu za podporu,“ doplnil Juraj Keszi, jazdec a manažér Kesko Racing Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár