RUFA SPORT

RUFA SPORT na Rally Prešov vybojoval tretie miesto

Náročná rally súťaž priniesla pre slovenský RUFA SPORT Team a jeho súťažnú posádku, Grzegorza Grzyba a Jakuba Wróbela tretie miesto absolútneho poradia.

RUFA SPORT

23. Rally Prešov bola v aktuálnom ročníku Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 zaradená ako druhé podujatie v rade. RUFA SPORT Team a jeho súťažná posádka do Prešova cestovala v úlohe favoritov. Bodaj by aj nie, veď jazdec, Grzegorz Grzyb v posledných ročníkoch Rally Prešov stál vždy na samom vrchole. V tomto roku však nešlo všetko tak, ako by si sám predstavoval. Ťažká trať, plná blatistých úsekov, ale aj defekty nesadli Grzegorzovi s Jakubom tak, ako by si sami priali. Výsledkom bolo tretie miesto absolútneho poradia, ale aj tretie miesto v triede 2.

„Už pred štartom bolo jasné, že súťaž bude nadmieru ťažká. Na tratiach bolo množstvo blata, listov, machu a vyťahanej špiny. Na Cemjate takmer nebol žiaden asfalt, iba blato a po tom čo v piatok v Prešove popršalo, našli sa aj úseky, ktoré boli naozaj neprejazdné a s poriadnou rally súťažou to nemalo nič spoločné. Našťastie organizátor takýto jeden viac, menej neprejazdný úsek ešte pred štartom zrušil a inkriminovaný test skrátil. V sobotu ráno sme mali poriadne zamotanú hlavu z toho, aké pneumatiky vlastne zvoliť. Nakoniec sa všetko podarilo, no my sme už od štartu trochu strácali a keď sa k tomu pridali defekty, bolo jasné, že našu stratu budeme iba ťažko doháňať. Nakoniec sme sa zamerali na stráženie našej pozície a v klude dojazdili súťaž. Máme doma ďalšie body a to je podstatné,“ povedal po 23. Rally Prešov 2017 Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Tretie miesto síce nebol výsledok s ktorým by bol absolútne spokojný aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Pred súťažou som si veľmi prial aby naša posádka dosiahla piate víťazstvo v rade, ale pri pohľade na ťažké podmienky, ktoré v Prešove vládli, som nakoniec spokojný aj s tretím miestom absolútneho poradia. Šampionát bude ešte dlhý a každý získaný bod sa bude v závere počítať. Viem, že naša posádka ešte nepovedala posledné slovo. Teraz nás čaká prvé podujatie zaradené do seriálu FIA European Rally Championship, kde nás bude reprezentovať Grzegorz s Przemyslawom Zawadom.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár