Igor Drotár

Výborný Prešov Igora Drotára

Náročný terén spravil z nedávnej Rally Prešov síce krátku, no o to náročnejšiu súťaž. „Šprintový“ charakter Majstrovstiev Slovenska v rally tiež znamená, že veľa priestoru na reparát neexistuje. Napriek tomu môže byť (aj je) Igor Drotár so svojou domácou súťažou a celkovo siedmym miestom maximálne spokojný.

Igor Drotár

Uplynulý piatok a sobotu vládlo v metropole Šariša stále aprílové počasie. „Shakedown“ v lese na Cemjate bol rovnako šmykľavý, zanesený lístím a blatom, ako prvá rýchlostná skúška „Cemjata“ v sobotu ráno. Nesmierne náročné podmienky vládli nielen v tomto lese, ale aj na zjazde do obce Hrabkov na konci žipovskej skúšky. Tretiu trať „Šariš“ usporiadateľ dokonca skrátil pre nevhodnosť podmienok.

Posádka Igor Drotár/Tomáš Plachý si s novou Škodou Fabia R5 nepočínali vôbec zle. Domáca súťaž prešovského matadora bola poznačená krásnymi súbojmi s časmi konkurencie ako Tomáš Kukučka či Jaroslav Melichárek. Igorovo siedme miesto je predovšetkým skvelou školou a zážitkom.

Igor Drotár

Igor Drotár: „Nerád sa opakujem, no vzhľadom k tomu, že si na toto auto skutočne ešte zvykám, mám veľmi dobrý pocit z nášho výsledku. Máme málo natestovaných kilometrov a pod náročnosť súťaže sa podčiarkol tiež náročný povrch a charakter tratí. Jazdilo sa mi dobre, auto fungovalo výborne a spolupráca so spolujazdcom Tomášom je čoraz lepšia. Išli sme tiež odvážnejšie. Po prvom kole sme boli v rozmedzí pár sekúnd ja, Tomáš Kukučka a Jaro Melichárek. Do druhého kola sme zariskovali s obutím, ktoré sme zvolili iné, než naša konkurencia. Rátali sme totiž s dažďom. To nám napokon nevyšlo, no skončiť siedmy v takejto konkurencii skúsených jazdcov, je veľmi dobré. Oproti minulej súťaži v Rožňave je to pocitovo aj časovo ďaleko lepšie. Urobili sme kilometre bez náznaku „krízovky“, čo nás psychicky posunulo ďalej. Spoznali sme nové možnosti tohto auta – je až neuveriteľné, čo všetko znesie. Doma sa jazdí o niečo náročnejšie, keďže sa treba venovať i množstvu priateľov a fanúšikov, za ich podporu som veľmi vďačný. Už teraz sa teším na Rally Tatry, verím, že to bude ešte lepšie. Medzitým nás čakajú ešte preteky do vrchu v poľskej Zaluži,“ dodáva na záver Igor Drotár.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár