RUFA SPORT Team

Prvá tohtoročná Európa nebola pre Grzyba ideálna, aj keď …

Slovenský RUFA SPORT Team spoločne s Crusar Teamom a poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Przemyslaw Zawada a Škodou Fabia R5 odštartovali v rámci Rally Islas Canarias 2017.

RUFA SPORT Team

Prvá asfaltová súťaž tohtoročného seriálu FIA European Rally Championship sa konala na Kanárskych ostrovoch. Dvojetapová súťaž odštartovala v piatok (5.5.2016) prvou etapou, v rámci ktorej všetkých účastníkov čakala takmer sto kilometrová nádielka ostrých kilometrov. Tie boli rozdelené do šiestich meraných úsekov a dvoch samostatných sekcií. V rámci tejto nádielky sa Grzyb so Zawadom ujali svojej úlohy viac ako zodpovedne, pričom v porovnaní s najlepšou európskou rally špičkou im po dobrom výkone v cieli prvého súťažného dňa patrila desiata priečka absolútneho poradia.

V rámci druhej etapy, ktorá sa konala v sobotu (6.5.2017), pripravil organizátor pre súťažiacich ďalších stodesať ostrých kilometrov v šiestich rýchlostných skúškach. Z nich sa Grzegorzovi s Przemyslawom podarilo absolvovať iba úvodnú dvojicu, keď v deviatom meranom úseku skončili mimo trať a nabrali časovú stratu. Po tomto drobnom incidente našťastie nasledoval servis, kde mechanici auto dali viac, menej do poriadku. V nasledujúcom teste, ktorým bola desiata rýchlostná skúška, však nefungovalo všetko úplne ideálne a Grzegorz s Przemom museli zo súťaže nakoniec odstúpiť.

RUFA SPORT Team

„Napriek faktu, že naša posádka súťaž na Kanárskych ostrovoch nedokončila, Grzegorz s Przemom opäť predviedli, že nemajú problém držať krok s najrýchlejšími jazdcami v európskom šampionáte. V tomto roku chceme absolvovať ešte niekoľko podujatí zaradených do seriálu FIA European Rally Championship. Nasledujúca súťaž bude Rally Acropolis v Grécku. Verím že tam budeme mať viac šťastia. Teraz by som rád poďakoval všetkým partnerom, ktorí nás podporujú v našom ďalšom kroku, ktorým je poznávanie európskych tratí,“ povedal po Rally Islas Canarias Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár