Vlado Hanuš

Hanuš smeruje s Fordom Fiesta R5 na Rallye Tatry

Celkovo desať vozidiel špecifikácie R5 sa predstaví na štarte 44. Rallye Tatry 2017. Medzi nimi nebude chýbať ani posádka VH Autoracing Teamu s Fordom Fiesta R5.

Vlado Hanuš

Vlado Hanuš s Milanom Timkom pri predstavení nového vozidla Ford Fiesta R5 na Rally v Rožňave dosiahli na dvanáste miesto absolútneho poradia. V Prešove rovnako jazdili dobre, žiaľ poškodený kábel v tom momente skratoval elektroniku riadiacej jednotky ostrého režimu. Nasledovalo nútené odstúpenie zo súťaže, všetko si však Vlado s Milanom vynahradili na Rally Vyškov, kde im odmenou bolo siedme miesto absolútneho poradia.

V priebehu nadchádzajúceho piatka a soboty ich opäť čaká štart na súťaži, v tomto prípade to bude na Rallye Tatry v Poprade a jeho okolí.

„Štartovať na Rallye Tatry vždy bola a myslím, že aj bude veľká výzva. Predsa len práve táto súťaž patrí k najstarším na Slovensku a v minulosti bola veľkým pojmom. Oproti minulým ročníkom bude formát súťaže teraz trochu pozmenený, pred už tradičným mestským testom pribudnú dve rýchlostné skúšky. V sobotu zase pôjdeme do nových, alebo staronových úsekov, ktoré som ja ešte nešiel, verím však, že všetko dobre zvládneme. V stredu ideme ešte testovať do Čiech našu Fionu, kde sa budeme snažiť aj nájsť vhodné nastavenie na Poprad. To následne, ak bude treba, doladíme na piatkovom shakedowne. Radi by sme už na tejto súťaži zabojovali o nejaké body. Potešilo by ma ak by sme sa v absolútnom poradí umiestnili v TOP 10,“ povedal Vlado Hanuš pred odjazdom na Rallye Tatry.

Vlado Hanuš

Súťaž 44. Rallye Tatry štartuje v piatok 26.5.2017 o 16:18 hodine. Meno víťaza, ale aj to ako sa darilo posádke VH Autoracing Teamu sa dozvieme v sobotu 27.5.2017 po 15:00 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár