KL Racing

KL Racing aj na Rallye Tatry s Kukom a Cirom

V klasickej zostave, čiže s dvojicou súťažných posádok, sa na štart 44. Rallye Tatry 2017 postaví aj slovenský KL Racing Rally Team.

KL Racing

Ford Fiesta R5 Tomáša Kukučku a Petra Vejačku bude ešte pred štartom súťaže ovenčený štartovým číslom 8. Samozrejme spomínaná dvojica sa bude snažiť o čo najlepší výsledok v rámci tejto dvojetapovej súťaže, ktorá je zároveň tretím kolom Majstrovstiev Slovenska v rally.

„Bude to ťažké, napriek tomu, že tu budem štartovať štvrtýkrát. Dvakrát som mal smolu na mestskom okruhu, jedenkrát ma postihla technická porucha, druhýkrát som vyrobil jazdeckú chybu, keď som spadol do priekopy a stratil tu niekoľko minút. Zároveň v roku 2015 sa mi na tejto súťaži darilo a dojazdil som na treťom mieste absolútneho poradia. V tomto roku nás však čakajú úplne nové trate, na ktorých som nikdy neštartoval, takže to bude zaujímavé. Ja som sa do súťažného auta nedostal od prešovskej rally, nič to, skúsim sa poriadne rozbehnúť aspoň pred súťažou a na shakedowne. Snáď to pomôže,“ povedal Tomáš Kukučka.

KL Racing

Druhá posádka v zložení Pavol Cireň – Pavol Hronec rovnako ako na predchádzajúcich dvoch podujatiach opäť vyrazí za tatranskými úspechmi v spolupráci s vozidlom Renault Clio.

„Tohtoročná Rallye Tatry bude určite ťažká súťaž. Organizátor oproti minulosti natiahol trať, ale aj čas, veď už v piatok bude o dve rýchlostky viac ako v minulosti. Podľa mňa to bude veľmi zaujímavá súťaž, s množstvom noviniek. My s Paľom sa budeme samozrejme snažiť dojazdiť čo možno najlepšie a zobrať nejaké body do koncoročného zúčtovania. Dúfam, že sa nám to podarí,“ doplnil Pavol Cireň.

Štart 44. Rallye Tatry je pripravený na piatok (26.5.2017) na 16:18 hodinu, pričom na súťažiacich počas tohto dňa čakajú tri merané úseky, vrátane mestského okruhu. V sobotu (27.5.2017) k nim pridajú ešte ďalších šesť a na cieľovej rampe môžeme najrýchlejšie posádky očakávať v ten istý deň od 15:00 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár