XIQIO Racing

XIQIO Racing so Srnkom tretí na Rallye Tatry

Tomáš Ondrej s Adamom Gömörim a Škodou Fabia WRC dojazdili na treťom mieste absolútneho poradia v rámci 44. Rallye Tatry 2017. Ich výsledok však mohol byť ešte lepší.

XIQIO Racing

Na „ak by bolo keby bolo“ sa však v motoristickom športe, ale ani v normálnom živote počítať nedá a presne tak tomu bolo aj v Poprade. Tomáš „Srnka“ Ondrej totiž týždeň pred tretím rally kolom skúšal v rámci pretekov automobilov do vrchu nové pneumatiky Hankook. Tie na kopci fungovali, na rally však nie.

Prvé dva testy na Rallye Tatry mali v tomto roku dovedna skoro štyridsať kilometrov a Tomáš s Adamom práve na nich stratili na najrýchlejšiu posádku 17,8 sekundy, čo pri vyrovnanosti zúčastnených bolo veľmi veľa.

„Skúšali sme nové gumy, ale nefungujú. Ideme naspäť na Michelin,“ v krátkosti oznámil Tomáš Ondrej po dvoch odjazdených rýchlostných skúškach.

XIQIO Racing

V treťom teste, ktorým bol večerný mestský okruh Srnka s Adamom boli najrýchlejší spomedzi všetkých štartujúcich. Bolo jasné, že pneumatiky Michelin jednoznačne fungujú.

V sobotu vyhrala posádka XIQIO Racing Teamu presnú polovicu rýchlostných skúšok. Navyše ak spočítame jednotlivé dosiahnuté časy, bolo jasné, že na trati Rallye Tatry boli v rámci sobotných tratí najrýchlejší.

„Dnešok sme vyhrali, včerajšok prehrali. Ale tu sa hrá na ceôú súťaž a v tej sme dojazdili na treťom mieste. Mrzí ma to, bolo to o zlom rozhodnutí o pneumatikách. Hádam to bude nabudúce lepšie,“ zhodnotil Tomáš Ondrej 44. Rallye Tatry 2017.

XIQIO Racing

Manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák zhodnotil situáciu jednoducho: „Do výsledku na rally súťaži sa zapája neskutočne veľa faktorov. Tomáš je z nie celkom správnej voľby pneumatík dosť smutný. Ak by sme tie pneumatiky neskúsili, dodnes by sme nevedeli, že nefungujú tak akoby mali. Nič sa nedeje, Tomáš s Adamom odviedli dobrú prácu a ja som spokojný.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár