Kesko Racing

Kesko Racing z Popradu so striebrom a bronzom

Počas uplynulého piatka a soboty odštartovalo v Poprade už tretie kolo slovenského rally šampionátu. V rámci 44. Rallye Tatry 2017 odštartovala na súťaži aj trojica posádok Kesko Racing Teamu. Výsledkom bolo striebro a bronz v triede 5.

Kesko Racing

V triede 5 na tohtoročnej Rallye Tatry odštartovalo celkovo sedem súťažných posádok. Medzi nimi aj dve posádky rožňavského Kesko Racing Teamu.

S oranžovo-čiernym Seatom Leon TDi to bola dvojica Juraj Keszi – Ján Šustek, ktorým sa už v tohtoročnej sezóne, na Rally Rožňava podarilo brať víťazstvo a plný počet bodov. S rovnakým cieľom smerovali aj do Popradu. Nakoniec sa napriek výbornému výkonu museli uspokojiť s druhým miestom v triede 5.

Kesko Racing

„V prvých dvoch rýchlostných skúškach sa mi zdalo, že ideme dobre, pri pohľade na výsledky som ale musel skonštatovať, že na poľskú konkurenciu strácame. V sobotu sme na každej rýchlostnej skúške boli o niečo rýchlejší. Napriek tomu to nestačilo a my sme dojazdili na druhom mieste. Nie je to zlé, získali sme množstvo bodov do priebežného hodnotenia. Jedno mi však nie je jasné. Spomalila poľská posádka v sobotu, alebo sme my boli v piatok veľmi pomalí ?“ uvažoval po súťaži Juraj Keszi.

Druhý Seat Leon TDi so žlto-čiernym polepom patrí posádke Fero Fusko – Štefan Tököli. Táto dvojica, ako už vieme nedojazdila z dôvodu zlomených poloosí ani jedno z doterajších dvoch kôl slovenského šampionátu. Tu v Poprade tak mali za cieľ hlavne dôjsť až do cieľa, čo sa aj podarilo. Navyše sa im podarilo dojazdiť na treťom mieste v triede 5.

Kesko Racing

„Sme obaja aj s mojim spolujazdcom nesmierne šťastní, že sme na cieľovej rampe. Nebola to ľahká súťaž, rýchlostné skúšky boli naozaj veľmi rýchle, ale nám všetko fungovalo tak ako má a sme tu. To je podstatné,“ povedal spokojný Fero Fusko.

Jedinou posádkou Kesko Racing Teamu, ktorá musela zo súťaže v Poprade odstúpiť bola posádka Kamil Švec – Ján Bomba, pričom sa tak stalo z dôvodu poruchy spojky pred ôsmym meraným úsekom.

Kesko Racing

Na Kesko Racing Team a jeho posádky teraz čaká trojtýždňová pauza. Po nej sa divákom opäť predstavia na Rally Hustopeče.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár