Igor Drotár

Igor Drotár víťazne aj na Ecce Homo

Jedny z najslávnejších a najstarších automobilových pretekov do vrchu v českom Šternberku – Ecce Homo patria k stáliciam v slovenskom šampionáte (MSR PAV) a Majstrovstiev Európy. Uplynulý víkend tam nechýbal ani úradujúci slovenský a poľský šampión Igor Drotár.

Igor Drotár

Rodený Prešovčan mal na slávnom Ecce Homo v „meste pohybu“ Šternberk – ako ho nazvali organizátori, hneď viacero dôvodov na oslavu. Tradične tisíce divákov zahltili moravské mestečko a neodradil ich ani neskorý dážď počas druhej meranej jazdy v nedeľu. Igor Drotár suverénne vyhral triedu E1 v rámci MSR PAV a patrili mu i ďalšie pekné umiestnenia. Viac už sám protagonista:

„Šternberk je pre mňa vždy zaujímavou výzvou a vážim si takýto kopec s bohatou históriou. Snažili sme sa o čo najlepšie výsledky a vďaka skvelému autu sa nám podarili opäť pekné umiestnenia. Počasie nám vyšlo a podporiť nás prišli tisíce divákov. Slnko však napokon zašlo a druhú meranú jazdu v nedeľu výdatne lialo, čo spôsobilo pneumatikovú lotériu. Ukázalo sa, že náš risk s hladkými slikmi sa ukázal ako dobrá voľba a na čiastočne mokrej trati som spravil veľmi dobrý čas. To mi zaručilo víťazstvo v triede kapotovaných vozidiel E1 a 17. miesto celkovo aj medzi formulami. Pripísali sme si ďalšie body do MSR. Poradie v našom šampionáte zamiešali Česi na monopostoch, preto som skončil ako štvrtý celkovo [v rámci SMR]. Som plný energie z dobrej práce a teraz sa už chystáme na Rally Hustopeče, ktoré odjazdíme budúci víkend.“

Igor Drotár

V poradí štvrté podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally – 13. Agrotec Petronas Syntium Rally odštartuje 16. a 17. júna v Hustopečiach na Morave.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár