Homola

Homola v Maďarsku v kvalifikácii štvrtý

Na okruhu Hungaroring pri Budapešti sa naplno rozbehol víkend DTM a v rámci neho aj TCR International Series s našim Maťom Homolom. Tomu sa podarilo získať skvelé 4. miesto v kvalifikácii a do zajtrajších prvých pretekov tak odštartuje z druhého radu. V druhých pretekoch zaujme na štartovom rošte 7. priečku.

Homola

Homolovmu tímu DG Sport Compétition sa podarilo nájsť fungujúce nastavenie ich Astry TCR a počas jednotlivých častí dňa sa postupne Maťo prepracovával vyššie v poradí. V druhom tréningu ešte na starých pneumatikách síce skončil desiaty, no do kvalifikácie už dostal nové a to sa okamžite odrazilo na časoch. Homola sa bez problémov dostal do Q2 a medzi najlepšími dvanástimi sa dlho držal na 1. mieste! Napokon sa pred neho dostali traja súperi, no 4. miesto je veľmi slušným výsledkom, na ktorom sa dá stavať.

„Nastavenie auta pekne fungovalo, konečne sme našli ten správny smer a auto nás počúva,“ zhodnotil po sobote Maťo Homola svoje účinkovanie. „Išiel som naplno. Možno by som niekde ešte našiel nejaké dve desatiny, ale aj takto som spokojný. Od druhého miesta ma delilo len 15 stotín sekundy, takže som spokojný. Na takejto technickej trati sme neočakávali takýto dobrý výkon, naše auto je lepšie na rýchlych okruhoch. Ale prispôsobili sme tomu nastavenie a podarilo sa nám to. Teším sa na štart z druhého radu, budú to veľmi zaujímavé preteky a verím, že sa budú páčiť aj fanúšikom na tribúnach.“

Homola

Ak sa na Hungaroring nemôžete dostaviť, preteky TCR si môžete pozrieť na obrazovkách Sport TV alebo na webe tcr-series.tv. Prvé sa začínajú o 9:10, druhé o 13:00.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár