L Racing

Smola aj trofeje v tíme L Racing

Nedávna Rally Lubeník (Majstrovstvá Slovenska) priniesla poriadnu drámu, keď sa medzi množstvo vypadnutých posádok dostali aj dve z tímu L Racing. Z Lubeníka však odišli tiež s výborným tretím miestom.

L Racing

Počasie poriadne zamiešalo so stratégiami, keď sa druhá polovica súťaže konala na mokrej trati. Vlastimil Majerčák s Michaelou Vejačkovou na mieste spolujazdkyne priniesli tímu L Racing peknú dávku bodov a trofeje za tretie miesto v rámci MSR ako aj v triede 2 s vozidlom Ford Fiesta R5 EVO.

Vlastimil Majerčák: „Bola to opäť lotéria s pneumatikami, keďže sme začali na suchu, potom napršalo a ku koncu trať čiastočne obschla. Na vode sa nám darilo a zo 4. miesta sme sa dostali na 3. pred WRC Melichárekovcov, no na suchšom asfalte nás opäť predbehli [tí však nebodujú v rámci MSR]. Máme svoj zatiaľ najlepší výsledok v roku – tretie miesto a rovnako tretie aj v rámci triedy. Sme teda veľmi spokojní. Trate boli veľmi náročné, obzvlášť Chvalová, kde sa striedajú všetky typy úsekov, doplnené o skoky a nepríjemne klzký typ asfaltu. Najbližšie ma čaká môj domáci Dobšinský kopec, kam sa už veľmi teším. Po ňom odchádzame hneď do poľského Rzeszowa v rámci FIA CEZ, ako aj v rámci Majstrovstiev Európy.“

L Racing

Menej šťastia mali Marek Špavelko s Gabrielou Szenderákovou, keď sa ich Mitsubishi Lancer EVO VI opäť porúčalo už na prvej rýchlostnej skúške. Tá sa stala osudnou aj posádke Miloslav Majerčák/Nikola Zemanová na Peugeote 208 VTi R2. Ich auto ustrelilo na studených pneumatikách bez výstrahy. Z nepríjemne vyzerajúcej nehody a zdemolovaného auta vyviazli bez vážnejších zranení, i keď Miloslav ostal v nemocnici na lekárskom pozorovaní.

Ján Lipták: „Šťastie aj nešťastie postretlo naše posádky na jednej z najkrajších, no i najnáročnejších súťaží roka. Vlastovi s Miškou gratulujem ku krásnemu tretiemu miestu. Čo sa týka nehody Miloslava Majerčáka, najdôležitejšie je, že nedošlo k vážnejším zraneniam. Dúfam, že sa na rely stretneme všetci aj v priaznivejšej konštelácii hviezd. Teraz nás čaká náš domáci Dobšinský kopec.“

L Racing

Tradičný Dobšinský kopec (22.-23.7.) privíta opäť nielen domáce, ale i medzinárodné posádky v rámci Majstrovstiev Európy. Na štart sa okrem stálice Denisa Pavlíka postavia tiež Ján a Peter Liptákovci a Vlastimil Majerčák.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár