RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom čaká ERC Barum Rally Zlín

Viac ako stopäťdesiat prihlásených posádok z dvadsaťtri krajín, ale aj tridsaťsedem vozidiel špecifikácie R5. V jednom z nich sa divákom ďalšieho kola European Rally Championship predstaví aj posádka slovenského RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

Poliak Grzegorz Grzyb reprezentujúci slovenský RUFA SPORT Team už viac ako desať rokov sa na štart Barum Czech Rally Zlín postavil naposledy v roku 2009. V tom období bola ešte zlínska súťaž zaradená do seriálu International Rally Challenge. Od tých dôb sa síce rýchlostné skúšky veľmi nemenili, pribudli snáď iba nejaké nové úseky, čiže Grzegorz by si trate a Barum Rally ešte mohol z minulosti pamätať. „Je to už dosť dávno čo som naposledy štartoval na Barum Rally, navyše to bolo s vozidlom Fiat Grande Punto S2000, čo je oproti terajšej R5-ke poriadny rozdiel. Vtedy mi robil spolujazdca Przemyslaw Mazur a teraz to bude Jakub Wróbel. Takže toto sa zrovnávať nedá. Vtedy to bol seriál International Rally Challenge, teraz sú to Majstrovstvá Európy v rally. Aj konkurencia je úplne odlišná. Ale pevne verím, že aj napriek neskutočne nabitému štartovému polu sa nám bude dariť a dosiahneme dobrý výsledok, povedal Grzegorz Grzyb pred odjazdom do Zlína.

RUFA SPORT

Po ceste do Zlína sa ešte Grzegorz s Jakubom zastavili na krátkom teste, kde si vyskúšali vozidlo Škoda Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu a urobili potrebné nastavenia pred víkendovou súťažou. Tá odštartuje počas nadchádzajúceho piatka (25.8.2017) najskôr kvalifikačnou rýchlostnou skúškou , ktorá sa bude konať od 9:15 hodiny dopoludnia. Popoludní musia všetci súťažiaci najskôr absolvovať od 16:00 hodiny slávnostný štart súťaže a následne od 21:30 hodiny štartuje super špeciálna rýchlostná skúška, ktorej trať sa tiahne už tradične ulicami mesta Zlín. Po tomto nenáročnom rozbehu čaká na súťažiacich v priebehu soboty a nedele (26. – 27.8.2017) ďalších štrnásť rýchlostných skúšok, ktoré rozhodnú o víťazovi Barum Czech Rally Zlín 2017.

RUFA SPORT

Samozrejme pri sledovaní svojej posádky nebude v Zlíne chýbať ani manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Barum Czech Rally Zlín patrí medzi naše obľúbené súťaže. V minulosti sme tu už trikrát patrili medzi TOP 3 absolútneho poradia. Dvakrát to bolo tretie miesto, jedenkrát druhé absolútneho poradia a preto by som bol rád, ak by sa podarilo zatiahnuť aj Grzegorzovi s Jakubom, ktorí spoločne absolvujú premiérovo seriál FIA ERC 2017 a momentálne im patrí pekné šieste miesto absolútneho poradia. Viem, že to bude nesmierne náročné, veď súťaž je zaradená do seriálu FIA European Rally Championship a štartové pole sa v Zlíne aj v tomto roku zišlo doslova unikátne. Verím, že sa nám bude dariť.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár