Vlado Hanuš

Vlado Hanuš si splnil ďalší sen, dojazdiť Barum Rally

Mať sny a hlavne si ich postupne plniť je pekná vec. Jeden taký sa počas víkendu podarilo aj Vladovi Hanušovi. Dojazdiť Barum Czech Rally Zlín až do cieľa. To všetko s novým spolujazdcom a Fordom Fiesta R5.

Vlado Hanuš

Barum Czech Rally Zlín, odujatie zaradené do seriálu FIA European Rally Championship. Súťaž nesmierne náročná, štartová listina poriadne zaplnená zvučnými menami z celej Európy, k tomu nádherná atmosféra, akú vedia zabezpečiť v Zlíne už veľa rokov doslova fanatickí rally diváci. Tak toto všetko zažil Vlado Hanuš na vlastnej koži už po druhýkrát, v tomto prípade však so zdarným koncom.

Vlado Hanuš

„To akú atmosféru vedia spraviť v okolí rýchlostných skúšok diváci v Zlíne som si odskúšal v minulosti nielen ako divák, ale pred dvoma rokmi aj ako súťažiaci. Vtedy sa mi však nepodarilo doraziť cieľa, teda podarilo, ale iba systémom super rally, keď sme po dostúpení naskočili do druhej etapy naspäť. Mojom snom však bolo absolvovať túto súťaž celú a zažiť aj atmosféru na cieľovej rampe. To sa teraz podarilo aj vďaka môjmu novému spolujazdcovi, Jardovi Novákovi, s ktorým som išiel premiérovo. Musím však povedať, že Jarda je špičkový spolujazdec, ktorý absolvoval barumku už nespočetne veľakrát. Bolo to ňom aj vidieť, keďže veľa vecí mi diktoval už vopred, na veľa vecí ma vedel dopredu upozorniť. Vďaka tomu sme neustále zrýchľovali a ja som do seba vstrebával stále ďalšie a ďalšie nové skúsenosti. Okrem tohto ma nesmierne tešilo, že naša Fiona išla ako hodinky, od štartu až do cieľa. Jediné čo bol problém, bola úvodná, mestská rýchlostná skúška kde niektoré z pred nami štartujúcich áut vylialo olej a my sme išli ako na ľade. Samozrejme sme tu nabrali veľkú stratu. Druhá vec bola penalizácia za nedobrzdenie do retardéra, čo ma mrzí, ale to sme už išli na poriadne zničených pneumatikách a fakt už nefungovali. Keď už sme pri pneumatikách, tu sme trošku laborovali. Prišla nám totiž nová zmes, ktorú som ešte nikdy neskúšal a navyše boli doslova tropické teploty, v akých som pneumatiky zase fungujú úplne inak ako pri normálnych teplotách. Samozrejme priznávam, mali sme počas súťaže aj nejaké drobné krízovky, tie však dopadli dobre, bez výletu mimo trať, čo je podstatné. Celú súťaž hodnotím ako výbornú, nazbieral som opäť množstvo nových skúseností a poriadne sa aj rozjazdil. Škoda len toho oleja na prvom teste a tej penalizácie, myslím, že sme mohli byť v konečnom poradí podstatne vyššie,“ opísal Barum Czech Rally Zlín 2017 Vlado Hanuš.

Vlado Hanuš

VH Autoracing, ale ani Vlado Hanuš a dokonca ani Jaroslav Novák nemôžu teraz odpočívať, keďže už počas nadchádzajúcej soboty sa spoločne predstavia slovenským divákom na rally v Trebišove. Ale o tom sa dozviete z inej správy.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tomáš Kaňa

Pridaj komentár