RUFA SPORT

RUFA SPORT a nie celkom vydarená Barum Rally Zlín

Tohtoročná Barum Rally Zlín, podujatie zaradené do seriálu FIA European Rally Championship, nedopadla pre slovenský RUFA SPORT Team úplne najlepšie.

RUFA SPORT

Jedna z najlepších rally súťaží seriálu FIA ERC prilákala do Zlína nielen množstvo špičkových posádok, ale rovnako ako už mnohokrát v minulosti, aj neskutočne veľa divákov, lačných po poriadnych rally zážitkoch. V takomto prostredí sa aj samotným súťažným posádkam štartuje podstatne lepšie, v porovnaní s podujatiami zaradenými do národného šampionátu. Inak tomu nebolo ani v prípade posádky slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorza Grzyba a Jakuba Wróbela. Táto dvojica predviedla veľmi slušný výkon už v rámci piatkovej (25.8.2017), úvodnej rýchlostnej skúšky. Tá viedla už tradične ulicami mesta Zlína a Grzegorzovi s Jakubom tu patrilo deviate miesto absolútneho poradia. Po prenocovaní na posádky čakali podstatne zložitejšie rýchlostné skúšky, pričom v prvej z nich dojazdil štvornásobný slovenský absolútny rally majster na trinástom mieste. Ďalší test sa však pre poľskú dvojicu reprezentujúcu slovenský tím stal osudným, keď po drobnom výlete mimo trať nevydržal motor na inak perfektne fungujúcej Škode Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu. Samozrejme po tomto momente pre RUFA SPORT Team a jeho posádku Barum Czech Rally Zlín 2017 skončila.

RUFA SPORT

„Všetkým kto sa okolo rally súťaží pohybujú, či sa priamo do rally diania zapájajú je jasné, že takéto veci sa stávajú bežne. Jazdci na úrovni seriálu FIA European Rally Championship jazdia neskutočne rýchle, mnohokrát už za pomyselnou hranicou a drobné výlety sú súčasťou hry. Žiaľ, pri tom našom sa poškodil motor Škody Fabia R5, čo ma mrzí. Verím však, že MM Rally Team dostane škodovku v rekordnom čase opäť do požadovanej kondície, keďže už počas nadchádzajúcej soboty nás čaká predposledné podujatie zaradené do seriálu slovenských majstrovstiev,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu po odstúpení jeho posádky z Barum Rally Zlín 2017.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár