L Racing

L Racing čaká dobrodružstvo na Zemplíne

Novinkou v kalendári Majstrovstiev Slovenska v rely je Deutschmann Rallye Trebišov. Tá sa síce pôjde len na dvoch tratiach v kopcoch neďaleko Košíc, no svojím náročným charakterom určite zabaví divákov a posádky. L Racing príde do Trebišova s tromi súťažnými autami.

L Racing

Jednodňový šprint túto sobotu bude mať svoje centrálne parkovisko – servis v Trebišove, odkiaľ sa autá vyberú na západ do neďalekých kopcov. Tam na nich čakajú dve trate „Milič“ a „Bogota“, ktoré absolvujú hneď trikrát. Tímy určite poteší konečne aj možnosť opráv v servise po každom kole.

Krásnohorský tím L Racing budú reprezentovať tradične Vlastimil Majerčák/Michaela Vejačková (Ford Fiesta R5 EVO), Marek Špavelko/Gabriela Szenderáková (Mitsubishi Lancer EVO VI) a v Slovenskom rely pohári (SRP) aj Milan Straka/Jaroslav Frisch (Ford Escort RS2000).

Vlasto s Miškou prednedávnom absolvovali európsku súťaž FIA ERC v poľskom Rzeszowe, kde si vďaka siedmemu miestu v hodnotení FIA CEZ odniesli šesť cenných bodov do celkového hodnotenia Stredoeurópskej trofeje FIA.

L Racing

Ján Lipták: „Slovenský rely šampionát prichádza do Trebišova po prvýkrát v histórii. Dve náročné trate sú viac-menej pre každého novinkou, možno okrem úseku, ktorý niektorí absolvovali počas zimnej Cassovia Rally. S rozličnými asfaltovými povrchmi aj náročnou konkurenciou bude treba poriadne zabojovať a verím, že technika ani šťastie naše posádky neopustia. Bude to pre každého zaujímavá premiéra.“

Dovedna šesť rýchlostných skúšok (dve trate, tri kolá) predstavuje 91,5 km meraných kilometrov. Víťazi si prevezmú svoje trofeje v Trebišove túto sobotu o 16:30.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár