Maťo Homola

Maťo Homola vyhral kvalifikáciu v Burirame o 4 tisíciny sekundy!

Z ďalekého Thajska letí na Slovensko výborná správa. Automobilový pretekár Maťo Homola tesne vyhral kvalifikáciu TCR Interational Series na okruhu Čang v Burirame. O mizivé 4 tisíciny sekundy zdolal Brita Jamesa Nasha aj maďarskú hviezdu WTCC Norberta Michelisza. Pre Homolu je to už tretie kvalifikačné víťazstvo v tejto sezóne TCR: na začiatku sezóny sa tešil v Bahrajne, no tam pre penalizáciu musel štartovať zozadu. Začiatkom leta vyhral aj na Salzburgringu.

Maťo Homola

Tím DG Sport Compétition s našim Maťom Homolom počas sezóny neustále napreduje. Zlepšenie výsledkov je odrazom skvelej spolupráce Homolu s inžiniermi pri nastavení vozidla. „Som šťastný, že sa mi tu podarilo vyhrať kvalifikáciu,“ povedal v sobotu v Burirame 23-ročný rodák z Bratislavy. „Okruh vyhovuje ako mne, tak aj nášmu autu, pretože na rýchlych rovinkách vieme dokonale zúročiť silný motor. Som zvedavý, ako budeme schopní konkurovať v týchto teplotách na ploche celých pretekov. Ale chcem urobiť len to, čo sa odo mňa očakáva: vyhrať preteky.“

Maťo Homola

Už v prvej kvalifikácii mal Maťo trošku problémy. Pre technické problémy Srba Borkoviča ju prerušili červenými vlajkami. Náš jazdec mal len jeden pokus na zajazdenie rýchleho kola. No podarilo sa mu dostať na 2. miesto za Michelisza. V druhej kvalifikácii, kam postúpilo len 12 najrýchlejších, sa scenár takmer do bodky zopakoval. No tentoraz svoje vozidlo odstavil Gruzínec Kažaja. Maťo si na trati nechal viac miesta, nedržal sa v skupine jazdcov, ktorí chceli využiť aerodynamický zákryt. I tak však stihol pred zastavením kvalifikácie urobiť čas 1:43,093, ktorý už nikto neprekonal.

Maťo Homola

„Ja sa radšej sústredím na svoj výkon,“ vysvetľoval svoju taktiku, „preto som zostal radšej vzadu a išiel som sám. A podarilo sa mi to, ako v prvej, tak aj v druhej časti kvalifikácie. Verím, že zajtra sa nám to podarí potvrdiť. A že ľuďom na Slovensku urobím radosť pekným výsledkom.“

Prvé preteky na okruhu v Burirame sa idú v nedeľu ráno o 9:30 SELČ. Druhé nadväzujú krátko nato, o 11:05. Diváci na Slovensku ich môžu sledovať v Sport TV alebo na Facebooku či YouTube TCR TV.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár