RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom po roku opäť do Vsetína

Rally Vsetín je už tradične zaradené do zoznamu podujatí, ktoré každoročne absolvuje aj slovenský RUFA SPORT Team a inak tomu nebude ani teraz.

RUFA SPORT

Na štart XIV. Bonver – Partr Rally Vsetín 2017 sa v dňoch 13. – 14.10.2017 postaví reprezentovať slovenský RUFA SORT Team poľská posádka Grzegorz Grzyb – Boguslav Browinski. V snahe získať čo možno najlepšie umiestnenie im bude pomáhať Škoda Fabia R5 z dielní košického MM Rally Teamu. Na druhej strane, proti ich umiestneniu bude nesmierne ťažká konkurencia, ktorá do bojov nasadí nielen vozidlá špecifikácie R5, ale aj divákmi veľmi obľúbené vozidlá WRC.

„Vieme, že ako tomu býva každoročne, Rally Vsetín nebude ľahkou súťažou. Začína jeseň a na rýchlostných skúškach už je množstvo opadaného lístia, ale aj blata, či rôzneho iného poriadne šmykľavého podkladu. No nám to nevadí, podmienky máme všetci rovnaké. Pre nás je podstatné poriadne rozjazdenie sa a otestovanie Fabie R5 pred nadchádzajúcou Rally Košice, kde máme ešte možnosť zabojovať o titul absolútnych majstrov Slovenska,“ povedal štvornásobný slovenský absolútny rally šampión, ale aj úradujúci poľský majster Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

S obdobnými pocitmi ako Grzegorz do Vsetína cestuje aj Ľubomír Kleman, manažér slovenského RUFA SPORT Teamu: „Tak ako povedal Grzegorz, aj ja viem že to nebude ľahká súťaž. Na jej štarte sa stretne viac ako stodvadsaťdva súťažných posádok, z ktorých bude celkovo deväť štartovať na rovnakých vozidlách špecifikácie R5, navyše odštartujú aj tri WRC-čka, ktoré na rýchlych vsetínskych tratiach tiež vedia robiť dobré časy. Uvidíme ako do toho celého vstúpi ešte aj počasie, to môže rovnako poriadne zamiešať absolútnym poradím. Jedno je isté, RUFA SPORT už vo Vsetíne veľakrát dokázal stáť na bedni a dúfam, že takto do bude aj po tohtoročnej súťaži.“

RUFA SPORT

XIV. Bonver – Partr Rally Vsetín 2017 štartuje počas najbližšieho piatka a soboty, pričom organizátor pripravil pre všetkých účastníkov trať o celkovej dĺžke takmer 180 kilometrov. V nej je už započítaný aj celkový počet rýchlostných skúšok, pričom ich v rámci tohtoročnej súťaže bude spolu sedem. Ich spoločná dĺžka dosahuje 70 kilometrov. Štart súťaže je plánovaný na sobotu (14.10.2017) o 8:00 hodine a meno víťaza sa dozvieme v rovnaký deň o 16 hodine 30 minúte.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár