L Racing

L Racing: Košice nás vytrápili

Majstrovstvá Slovenska v rely (MSR) ukončila uplynulý víkend 43. Rally Košice. Skutočne jesenné podmienky dali o sebe vedieť a potrápili nejednu posádku, veď súťaž napokon dokončilo len 15 áut. Chybné voľby nepotešili tiež jedinú prihlásenú posádku tímu L Racing.

L Racing

Trieda 2 s krásnymi a rýchlymi vozidlami R5 napokon priniesla i absolútnych víťazov Majstrovstiev Slovenska, ako aj Stredoeurópskej trofeje FIA CEZ. Pre posádku tímu L Racing – Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková boli rýchlostné skúšky 43. Rally Košice skutočne zaťažkávajúce… Nesprávne nastavenie na suchšie podmienky sa s nimi tiahlo do konca súťaže, v ktorej si vyjazdili napokon 5. miesto absolútne, ako aj v triede 2.

Záver sezóny ich posunul v celkovom hodnotení MSR na 4. miesto a 3. vo FIA CEZ.

Vlastimil Majerčák: „Trochu nás prekvapilo počasie a mysleli sme si, že to auto už ovládame za každých podmienok, no znovu sme sa niečo naučili. Správne sme neodhadli situáciu a nastavili sme auto viac na sucho, zvolili si tiež veľké odklony kolies a vybrali si tvrdé pružiny. Napokon nás čakalo blato, lístie a mokrá vozovka… Najprv sme šli celkom dobré časy, dokonca sme boli raz aj 3. absolútne, i keď na RS4 Herľany sme chytili defekt a stratili sme nejakých 30 sekúnd. Nedeľa nám veľmi nevyšla, vytrápili sme sa, no i o tom je rely. Veľa jazdenia nás do konca roka už nečaká, ešte sa možno rozhodneme pre nejaké mimosezónne podujatie,“ zakončil Vlasto svoje rozprávanie o poslednej rely sezóny.

L Racing

Ján Lipták, manažér tímu L Racing, na záver konštatuje: „Košice sa niesli v ozaj jesennom duchu a napriek istým chybám vo výbere nastavení nie je výsledok Vlasta s Miškou zanedbateľný. Bojovali so cťou od začiatku sezóny do jej konca. Ako tím máme za sebou pekné výsledky v rely, aj na kopcoch. Touto cestou chcem poďakovať všetkým, ktorí sa zaslúžili o úspešný priebeh našej sezóny: naši mechanici, posádky, pretekári, samozrejme syn Peter a v neposlednom rade reklamní partneri.“

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár