Kuko s Octaviou WRC, Ciro s Renaultom Clio a Wróbelwski s Peugeotom

Slovenský KL Racing Rally Team odštartuje na Rally Prešov s dvojicou overených súťažných posádok. Tie však čakajú zmeny, na ktoré sa obe už vopred tešia. Okrem nich sa predstaví v KL Racing Rally Teame aj jedna nová, poľská posádka.

KL Racing Rally Team

Už nadpis tohto článku napovedá, že Tomáš Kukučka sa v rámci Rally Prešov prenesie o pár rokov dozadu a na trati sa divákom predstaví s vozidlom Škoda Octavia WRC. Po jeho boku však, rovnako ako v minuloročnej sezóne, aj v tomto prípade usadne Peter Vejačka.

„Neskutočne sa už teším na štart súťaže v Prešove. Od doby, keď som mal možnosť pilotovať Škodu Octavia WRC, som túžil aby sa tento moment opäť vrátil. A dnes je to späť. Napriek tomu, že som medzitým jazdil s vozidlami najnovších špecifikácií, Škoda Octavia WRC ma doslova očarila a považujem ju za jedno super auto. Samozrejme nie je to najnovšia technika, ale ja si chcem urobiť radosť a presne o tomto to je. Dúfam, že technika aj vydrží a spolu s Vejom si vychutnáme nájazd na cieľovú rampu,“ vysvetlil Tomáš Kukučka.

Druhú posádku KL Racing Rally Teamu rovnako čakajú zmeny. Tu sa vedľa Pavla Cireňa predstaví Marcel Hranka, pričom im spoločnosť na rýchlostných skúškach bude robiť vozidlo Renault Clio, v tomto prípade v špecifikácii R3 Maxi zaradenom do triedy 5.

„Som rád, že sa opäť povozím s Marcelom a budeme mať možnosť urobiť si reparát z minuloročnej Rally Hustopeče, kde sme súťaž museli predčasne ukončiť kvôli mojej jazdeckej chybe,“ doplnil Pavol Cireň.

KL Racing Rally Team

Ako sme už v úvode písali, na Rally Prešov sa vo farbách KL Racing Rally Teamu predstaví aj tretia súťažná posádka. Tou bude poľská dvojica Tomasz Wróbelwski a Michal Poradzisz, pričom sa táto dvojica predstaví s vozidlom Peugeot 208 R2 v triede 6.

Úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenska v rally 2018, 24. Rally Prešov 2018, štartuje už počas nadchádzajúceho piatku a soboty (13. – 14.4.2018). Organizátor pripravil pre súťažiacich trať o celkovej dĺžke viac ako tristodesať kilometrov, pričom v tomto počte je započítaných už aj deväťdesiattri ostrých kilometrov. Tie sú rozdelené do deviatich rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať na troch rozdielnych úsekoch. Zatiaľ čo v piatok je na programe okrem preberaní „iba“ slávnostný štart, počas soboty budú súťažné posádky už natvrdo bojovať s časom na rýchlostných skúškach. To, kto sa stal víťazom 24. Rally prešov 2018, ale aj to ako sa darilo posádkam KL Racing Rally Teamu, sa dozvieme v sobotu po 16 hodine 40 minúte.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch a Tibor Szabosi

Pridaj komentár