Vlado Hanuš s Karolínou Jugasovou smerujú na Rally Prešov

Štart rally sezóny 2018, ako už iste všetci viete, si posádka VH Autoracing Teamu odkrútila vo Valašskom Meziříčí. Štart pre Vlada domácej, čiže Slovenskej rally sezóny bude na východe, v Prešove.

Vlado Hanuš

Vo Valašskom Meziříčí Vlada s Karolínou postretla smola v podobe poruchy servo riadenia, následkom čoho cieľ úvodnej súťaže zaradenej do českých rally majstrovstiev nevideli. Teraz ich čaká spoločný štart v rámci úvodného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2018, na súťaži v Prešove.

„Valaška bola pre nás v prvom rade testovacia súťaž, kde sme sa do Fiony posadili po štvormesačnej pauze. Začínali sme opatrne, ale postupne sme získavali istotu a postupne aj zrýchľovali. Na mestskej rýchlostke to už bolo super, strata bola už minimálna a tešili sme sa na nedeľu, že si ju poriadne užijeme a ešte zrýchlime. V prvom teste nás však zradilo spomínané servo riadenie. Dúfam, že v Prešove sa nám podarí odštartovať, keďže naša Fiona sa ešte stále pripravuje. Nové servo riadenie totiž ešte stále nedorazilo z M Sportu, nemali totiž dostatok náhradných na sklade. Dúfam, že do stredy dorazí a nám sa podarí Ford Fiesta R5 opraviť a spojazdniť,“ zhodnotil Vlado Hanuš.

Vlado Hanuš

Podujatie 24. Rally Prešov 2018 otvorí tohtoročný slovenský rally šampionát, pričom celkovo diváci v Prešove budú mať možnosť sledovať takmer päťdesiat súťažiacich. Z nich tridsaťsedem bude bojovať v rámci veľkých majstrovstiev, na zvyšných dvanásť čaká skrátená pohárová trať. Štart súťaže podľa predpisov je síce už v piatok, diváci však súťažiacich budú mať možnosť sledovať iba v servisnej zóne, či pri slávnostnom predstavení súťažných posádok na štartovej rampe. V plnom nasadení na tratiach sa účastníci úvodného kola rally majstrovstiev predstavia až v sobotu od rána. Cieľ je plánovaný rovnako na sobotu od 16:40 hodiny na cieľovej rampe. Samozrejme o tom, ako sa darilo posádke slovenského VH Autoracing Teamu vás budeme informovať po ukončení podujatia.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Martin Husár

Pridaj komentár