Rally Prešov z pohľadu Kl Racing – Ciro a Wróblewski tretí v triede, Kuko odstúpil

Úvodné podujatie seriálu Majstrovstvá Slovenska v rally 2018 odštartovalo v Prešove. Divákom sa na náročných rýchlostných skúškach predstavilo aj trio posádok KL Racing Rally Teamu.

Kl Racing

Určite najviac pozornosti fanúšikov rally súťaží v Prešove pútala posádka Tomáš Kukučka – Peter Vejačka. Dôvod bol jednoduchý. Na štart sa postavili s vozidlom špecifikácie WRC, ktoré v minulosti boli doslova magnetom pre množstvo divákov, konkrétne so Škodou Octavia WRC. Napriek faktu, že ich vozidlo pôsobilo medzi najnovšími R5-kami doslova ako „babička“, ich spoločný výkon nebol zlý. Siedme miesto absolútneho poradia až do RS 6 hovoril o všetkom. V RS 7 však prišla porucha servo riadenia a s touto poruchou prišiel aj koniec „rozprávky o dobrej babičke“.

„So škodou Octavia WRC som štartoval v sezóne 2014 a stále som sa do tohto skvelého auta chcel vrátiť. To sa mi v Prešove aj splnilo, pričom nám spolu s Vejom nevadilo ani to, že sme jediní v triede. Išlo nám o to, aby sme si urobili radosť a tú sme si aj počas súťaže robili. Musím však povedať, že ma neskutočne boleli ruky, predsa len WRC nie je nová R5-ka. WRC je však WRC. Všade je množstvo gombíkov, neustále sa z auta ozývajú rôzne zvuky a je to zábava. Žiaľ, v siedmej rýchlostnej skúške nám praskla hadica na servo riadení, po čom som už fakt myslel, že mi ruky odpadnú úplne. Nedalo sa ísť ďalej, museli sme náš boj vzdať,“ opísal comeback so Škodou Octavia WRC Tomáš Kukučka.

Kl Racing

Podstatne lepšie sa darilo ďalším dvom posádkam KL Racing Rally Teamu. V triede 5 štartovala dvojica Pavol Cireň – Marcel Hranka na Renaulte Clio R3 Maxi. Ich výkon sa spoločne s poznávaním nového auta postupne zlepšoval, výsledkom čoho bolo tretie miesto v triede 5.

„Musím povedať, že sa nás tu zišla poriadna konkurencia a naša trieda bola najobsadenejšia v rámci celej súťaže. Priznám sa, že som vôbec nepočítal s nejakým výsledkom, s týmto autom som mal najazdených iba pár kilometrov a cieľ bol dobre ho spoznať. Napriek tomu sme sa stále zrýchľovali a tretie miesto v triede 5 je pre nás taká čerešnička na torte,“ povedal Pavol Cireň v cieli Rally Prešov.

Poslednou posádkou, ktorá reprezentovala v Prešove KL Racing Rally team bola poľská dvojica Tomasz Wróblewski a Michal Poradzisz. Táto posádka sa na prešovských tratiach predstavila s Peugeotom 208 R2 a výsledkom bolo tiež tretie miesto, v ich prípade však v triede 6.

Kl Racing

„Bol to náš debut v majstrovstvách Slovenska na Rally Prešov. Podarilo sa nám dojazdiť až do cieľa, mali sme dobré tempo. Stále sa nám darilo zrýchľovať, čiže cítime progres. Veľmi sa tešíme, že sme dojazdili rally a máme aj tretie miesto v triede, takže super. Bol to naozaj výborný deň,“ doplnil Tomasz Wróblewski.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár