Vlado Hanuš spokojný s Rally Prešov

VH Autoracing a súťažná posádka Vlado Hanuš – Karolína Jugasová ešte pár dní pred Rally Prešov vôbec netušili, či sa im podarí postaviť na štart úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2018. Nakoniec to vyšlo.

Vlado Hanuš

„Ako sme spomínali v správe pred úvodnou súťažou tohtoročného slovenského rally šampionátu, čakali sme na nové servo riadenie z M-Sportu. To síce nakoniec nedorazilo včas, nám sa ale podarilo zohnať takmer nový náhradný diel z havarovaného auta. Mechanici pokazené servo vymenili, my sme však do Prešova išli bez jediného kilometra testu. Dúfam, že všetko bude fungovať ako má a my sa poriadne povozíme,“ hlásil na štartovej rampe v Prešove Vlado Hanuš.

Po „ostrom“ štarte sa zdalo, že všetko funguje ako má a Vlado s Karolínou postupne ukrajovali z jednotlivých meraných úsekov viac a viac, pričom ich diváci 24. Rally Prešov 2018 nakoniec privítali aj na cieľovej rampe. Výsledok bol siedme miesto v triede 2 a deviate v absolútnom poradí.

„Som rád, že sa nám to podarilo takto dobojovať. Náš Ford Fiesta R5 fungoval výborne, akurát my sme trošku laborovali s voľbou pneumatík. Výborne sme sa povozili. Rally Prešov sme brali ako test po dlhej zime, keďže ani na ValMeze sme sa práve kvôli poruche servo riadenia veľa nezviezli. Rýchlostné skúšky boli výborné, nádherné, ale aj poriadne rýchle a technické. Sme radi, že sme v cieli,“ doplnil v cieli súťaže Vlado Hanuš.

Vlado Hanuš

Či Vlado s Karolínou budú absolvovať celý šampionát slovenských rally súťaží, alebo či ich viac budú mať možnosť sledovať českí diváci, to je ešte otázne. Podstatné je, že túto dvojicu určite budeme mať možnosť na tratiach aj naďalej sledovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár