70 HOMOLA Mato (SVK), DG Sport Competition, PEUGEOT 308TCR, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car Cup Race of Morocco at Marrakech, from April 7 to 8th - Photo Paulo Maria / DPPI

Maťo Homola sa predstaví už tento víkend na maďarskom okruhu Hungaroring

Najbližší víkend bude patriť opäť špičkovým automobilovým pretekom – svetový pohár cestovných vozidiel WTCR príde tento víkend najbližšie k Slovensku. Na maďarskom okruhu Hungaroring nebude chýbať ani slovenský automobilový pretekár Maťo Homola, za volantom svojho Peugeotu 308 TCR vo farbách belgického tímu DG Sport Competition.

Maťo Homola
70 HOMOLA Mato (SVK), DG Sport Competition, PEUGEOT 308TCR, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup Race of Morocco at Marrakech, from April 7 to 8 – Photo Francois Flamand / DPPI

“Pre mňa je to skutočne ako domáci okruh,” povedal pred pretekmi Maťo Homola a dodáva: “Je pravda, že skutočne doma sú tu traja maďarskí pretekári, ktorí vo WTCR jazdia a tiež dvaja, ktorí budú štartovať na divokú kartu, ale tento maďarský okruh mám veľmi rád. Navyše, pre slovenských fanúšikov je to najbližšie, ako sa tento rok dostaneme, takže verím v silnú podporu.”

Európska časť svetového pohára WTCR sa začína práve teraz v sobotu. Maťo Homola je však už od pondelka v Maďarsku, kde na okruhu Euroring spoločne s tímom počas dvoch dní poriadne potrápili Peugeot 308 TCR. Po Marakéši bolo stále čo zlepšovať: “V Afrike sme sa natrápili s nastavením podvozka a bojovali sme s nedotáčavosťou. Som veľmi rád, že sa podarilo toto dvojdenné testovanie zorganizovať, mali sme možnosť vyskúšať veľké množstvo nastavení. Okruh sa ani zďaleka nepodobá na Hungaroring, pripomína skôr rýchlostnú skúšku rely, ale najazdili sme množstvo kilometrov a to je veľmi dôležité,” podotkol na margo testovania Maťo Homola.

Po prvom pretekárskom víkende je všetko skutočne otvorené – v hre je stále veľké množstvo bodov, keďže je pred nami ešte 27 samostatných pretekov počas deviatich víkendov. Aj najbližší víkend budete môcť preteky sledovať naživo na internete, čo platí pre sobotňajšiu kvalifikáciu a prvé preteky víkendu, v nedeľu už budú vysielané naživo na TV stanici EUROSPORT 1 a 2, kde budete môcť vidieť ako kvalifikáciu, tak aj samostatné druhé a tretie preteky.

Maťo Homola
70 HOMOLA Mato (SVK), DG Sport Competition, PEUGEOT 308TCR, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car Cup Race of Morocco at Marrakech, from April 7 to 8th – Photo Paulo Maria / DPPI

Trať Hungaroring má za sebou ohromnú históriu – za všetky preteky môžeme spomenúť, že je to jediná trať, kde sa jazdili preteky F1 za “železnou oponou”. Po 30 rokoch prevádzky sa v roku 2016 okruh konečne dočkal nového asfaltu – viac ako 57 000 m2.

Program FIA WTCR RACE OF HUNGARY

Sobota:
08:30 – 09:00 Free Practice 1
10:15 – 10:45 Free Practice 2
12:30 – 13:00 Qualifying (live stream facebook.com/WorldTouringCarCup)
15:25 – 15:55 Race 1 (12 kôl, live stream facebook.com/WorldTouringCarCup)

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár