LAMA RACING

Braňo Mičko štartuje na Hungaroringu

Po úspešnej bodke v sezóne Porsche Sprint Challenge Central Europe 2020 sa Dubničan znova posadí za volant okruhového špeciálu. Tentoraz to bude BMW M4, triedy GT4.

LAMA RACING

Mladý tím LAMA RACING má za sebou iba tri automobilové sezóny, no líder tímu, Braňo Mičko, poctivo zbieral skúsenosti už na kopcoch, automobilových rely súťažiach, a v sezóne 2020, aj na okruhoch. „Milujem automobilové preteky a som rád, že som si mohol vyskúšať pestrú škálu pretekania,“ vyznáva sa zo svojej „benzínovej lásky“ 37-ročný Dubničan. „Okruhové pretekanie ma tento rok celkom pohltilo. Ukázalo mi ďalší rozmer pretekania a pomohlo mi ešte viac vniknúť do tohto nádherného športu. Pošťastilo sa mi absolvovať celú sezónu v sérii Porsche Sprint Challenge s nádherným autom triedy GT4 a preto som vôbec nezaváhal, keď sa naskytla ďalšia príležitosť zajazdiť si s podobným autom.

Tentoraz ide o moderné vozidlo BMW M4 triedy GT4 s ktorým bude Mičko štartovať na poslednom podujatí Zóny Strednej Európy okruhových pretekov (FIA Central European Zone Championship), ktoré sa počas nasledujúceho víkendu jazdia na slávnom maďarskom okruhu Hungaroring. „Počas mojej návštevy v tíme Trevor Racing, na pretekoch na Masarykovom okruhu v Brne, prišla nečakaná ponuka štartu so vzrušujúcim BMW M4,“ vysvetľuje Braňo Mičko. „Príležitosť zajazdiť si na Hungaroringu s autom triedy GT sa nedala odmietnuť. Dlho som uvažovať nemusel, a keď ma v tom povzbudil môj výborný kamarát Štofi Rosina, bolo rozhodnuté.

LAMA RACING

Víkend na okruhu pri Budapešti je rozplánovaný na štyri dni, v priebehu ktorých sa okrem pretekov Zóny Strednej Európy jazdia aj jednotlivé národné šampionáty okolitých krajín, radené tiež do Eset V4 Cupu. „Na Hungaroringu som doteraz išiel iba Szilveszter Rallye, čo je však úplne iné jazdenie. To sme cez okruh iba prechádzali krížom. Na okruhu som doteraz nikdy neštartoval a trať poznám len zo simulátora. Je to náročný technický okruh, ktorý kladie na pretekára poriadne nároky. Bude to ťažké, ale už sa veľmi teším. Bude to príležitosť naučiť sa zasa niečo nové,“ usmieva sa Braňo Mičko.

Podujatie štartuje vo štvrtok 22. októbra voľnými tréningami, a ešte v piatok je na programe prvá kvalifikácia. V sobotu dopoludnia nasledujú prvé preteky, a popoludní kvalifikácia na druhé, nedeľňajšie preteky. Vytrvalostné preteky majú kvalifikáciu v piatok popoludní, keď samotné preteky štartujú v sobotu popoludní. Dubničan sa v kokpite BMW M4 bude striedať s Maďarom Ferencom Fizcom.

Zdroj: Ľuboš Kašický / freefoto: Trevor Racing, Martin Trenkler

Pridaj komentár