KL Racing na Rallye Tatry – Kuko s Fabiou WRC, ostatní bez zmeny

Aj s druhým kolom Majstrovstiev Slovenska v rally 2018 prichádza KL Racing Rally Team s prekvapením pre divákov. Tým je štart Tomáša Kukučku a Petra Vejačku na Škode Fabia WRC.

KL Racing

Po predstavení sa so Škodou Octavia WRC v Prešove, v rámci druhého kola slovenského rally šampionátu mení posádka KL Racing Rally Teamu, Tomáš Kukučka – Peter Vejačka techniku. Postaršiu Octaviu nahradí o niečo mladšia Škoda Fabia WRC, s ktorou má Kuko rovnako nejaké tie skúsenosti.

„Zmena nastala z jednoduchého dôvodu. Tým je , že Škoda Octavia WRC zmenila majiteľa a tak sme dostali z tímu Profiko ponuku, či nechceme štartovať so Škodou Fabia WRC. Práve s týmto autom som v minulosti na Rallye Tatry už štartoval. Nedopadlo to síce najlepšie, ale rád si podtatranské trate vychutnám s Fabiou WRC. Samozrejme na štart sa už neskutočne teším. Bude tu veľká konkurencia a musím priznať, že počet 73 prihlásených ma dosť (v dobrom) prekvapil. Dúfam, že sa nám podarí všetko zvládnuť a vidíme sa na cieľovej rampe,“ vysvetlil dôvod zmeny techniky Tomáš Kukučka.

V prípade ostatných dvoch súťažných posádok slovenského KL Racing Rally Teamu, tak ako je už spomínané v nadpise, neprichádza k žiadnym zmenám.

To znamená, že Pavol Cireň spoločne s Marcelom Hrankom si najstaršiu slovenskú rally súťaž vyskúšajú s Renaultom Clio R3 Maxi. S týmto istým vozidlom sa predstavili aj v rámci úvodného podujatia Majstrovstiev Slovenska v rally 2018, na súťaži v Prešove. Výsledkom bolo tretie miesto v triede 5.

KL Racing

„Bude to veľký boj, keďže naša trieda je výnimočne naplnená a je tam veľa rýchlych jazdcov. Som zvedavý na večerný okruh, priznávam , že ja tmu veľmi nemusím, ale inak sa na Rallye Tatry veľmi teším. Hlavne sa už neviem dočkať rýchlostnej skúšky pod názvom Huta, ktorá má viac ako dvadsať kilometrov a určite sa v nej bude rozhodovať o konečnom výsledku,“ povedal Pavol Cireň.

Poslednou posádkou KL Racing Rally Teamu, ktorá sa na 45. Rallye Tatry 2018 v Poprade divákom predstaví je dvojica Poliakov, Tomasz Wróbewski – Michal Poradzisz na vozidle Peugeot 208 R2, s ktorým dojazdili na Rally prešov na treťom mieste v triede 6.

45. Rallye Tatry 2018 štartuje v dňoch 25. – 26.5.2018 v Poprade a jeho okolí. Organizátor pre súťažiacich pripravil osem rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke takmer 95 kilometrov. Celková dĺžka trate pritom je takmer 320 kilometrov.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár