Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team pokračuje na Rallye Tatry

Po období pretekov automobilov do vrchu preskakuje Slovak National Hill Climb Team počas nadchádzajúceho víkendu do disciplíny rally. Trojica súťažných posádok sa pritom predstaví na 45. Rallye Tatry 2018 v Poprade.

Slovak National Hill Climb Team

Najstaršia slovenská rally súťaž konajúca sa pod tatranskými končiarmi ponúkne aj v jubilejnom ročníku náročnú súťaž, ale aj viac ako sedemdesiat súťažných posádok. Medzi nimi aj trojicu, ktorá sa predstaví divákom vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu.

V triede 3 to bude dvojica, ktorú sme mali možnosť sledovať pri spoločnom comebacku aj v rámci úvodného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2018, v Prešove. Ak ste tipovali posádku v zložení Peter Florek – Marek Podobník a vozidlo Mitsubishi Lancer EVO IX uhádli ste. Peter s Marekom pritom o úspech budú musieť bojovať s ďalšími ôsmymi posádkami v triede.

Slovak National Hill Climb Team

V triede 6 to zase bude zmiešaná mužsko-ženská posádka Roland Pecuch – Viktória Dudášová, ktorá sa predstaví už klasicky v spolupráci s vozidlom VAZ 2107, pričom pri dosahovaní úspechu sa budú musieť pobiť s ďalšími siedmymi súpermi v triede.

Treťou posádkou, ktorá sa pod hlavičkou bratislavského tímu v Poprade predstaví bude dvojica Vlado Hudy – Jaro Frisch. Táto dvojica bude mať svoju spoločnú premiéru pričom ich diváci budú sledovať vo vozidle Honda Civic TypeR v triede 8, kde sa proti nim postaví ďalších šesť súťažných dvojíc.

„Som rád, že po takmer jeden a pol mesiaci budeme opäť štartovať na rally súťaži. Viem, že táto súťaž je každý rok poriadne ťažká a Rallye Tatry sa preto právom hrdia titulom najstaršej rally súťaže. Vo všetkých triedach, kde my, ale aj naše ďalšie dve posádky štartujú je kopec výborných jazdcov a nebude to ľahké. Sám som zvedavý ako to dopadne. Múdrejší budeme v sobotu podvečer,“ povedal za Slovak National Hill Climb Team Peter Florek.

Slovak National Hill Climb Team

Štart 45. Rallye Tatry 2018 je plánovaný na piatok 25.5.2018 od 17 hodiny 15 minúty predstavením súťažiacich na štartovej rampe. Po tomto okamihu si diváci budú musieť počkať až do 21.41 hodiny, kedy odštartuje už tradičný mestský okruh. Na sobotu 26.5.2018 je naplánovaných ďalších sedem rýchlostných skúšok, ale aj cieľ rally, ktorý bude od 16:30 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár