KL Racing Rally Team

Výborný výkon Kukučku a KL Racing Rally Teamu v Trebišove

Trojica posádok, dve z nich v cieli, jedna mimo trať, ale aj výborné štvrté miesto absolútneho poradia. Taká bola 2. DeutschMann Rallye Trebišov pre slovenský KL Racing Rally Team.

KL Racing Rally Team

Tomáš Kukučka a Peter Vejačka v rámci predposledného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2018 vymenili techniku. Síce sa divákom predstavili rovnako ako na predošlých podujatiach, so Škodou Fabia WRC, v tomto prípade sa však jednalo o vozidlo z dielní Srnka Motoršport.

„Auto je naozaj špičkovo pripravené a ja sa v ňom naozaj cítim výborne. Oproti Škode Fabia WRC, s ktorou sme doposiaľ štartovali, ale aj niekoľkokrát odstúpili, je v tejto Srnkovej cítiť, že toto auto je úplne niekde inde,“ začal s rozprávaním Tomáš Kukučka.

Spoločné sily mala v Trebišove preveriť už úvodná, piatková rýchlostná skúška, ktorej trať sa tiahla ulicami Trebišova. Tu všetko fungovalo, jediný kto chyboval, bol Kuko.

„Veľmi ma to mrzí, ale prvýkrát v rally kariére sa mi stalo, že som na rýchlostnej skúške zablúdil. Spolujazdec, Peter Vejačka mi všetko nadiktoval dobre, ja som však zle odbočil. Našťastie na mňa stihol zakričať, napriek tomu sme tam brzdením a následným cúvaním nechali nejaké sekundy,“ opísal tento drobný incident Kuko.

KL Racing Rally Team

V sobotu na deviatich rýchlostných skúškach išlo všetko ako malo a Kuko s Vejom od začiatku obsadili štvrté miesto priebežného absolútneho poradia. V závere sa dokonca naťahovali o tretie, pričom čas v cieli celej súťaže hovoril o tom, že im bude patriť v rámci 2. DeutschMann Rallye Trebišov 2018 tretie miesto absolútne.

„Žiaľ, na poslednej rýchlostnej skúške sme chceli poriadne zatiahnuť, čo sa nám aj podarilo. Pred predposledným retardérom nám však odišli brzdy a ja som ho prešiel tak ako sa to nesmie. Určite toto ešte budú športový komisári prešetrovať, takže uvidíme ako to dopadne,“ doplnil Kuko po poslednej rýchlostnej skúške.

Ako Kuko predpokladal, tak sa aj stalo a posádku KL Racing Rally Teamu nakoniec potrestala Rada športových komisárov 30 sekundovou penalizáciou. Táto penalizácia ich nakoniec posunula na konečné štvrté miesto absolútneho poradia v rámci 2. DeutschMann Rallye Trebišov 2018.

Až doposiaľ sme hovorili o jednej posádke KL Racing Rally Teamu. Na súťaži v Trebišove však farby tímu reprezentovali aj ďalšie dve. Tou šťastnejšou, ktorá dorazila až do cieľa súťaže boli Poliaci, Tomasz Wróblewski a Michal Poradzisz jazdiaci na Peugeote 208 R2. Výsledkom bolo piate miesto v triede 6.

KL Racing Rally Team

„Táto rally bola poriadne ťažká. Dve rýchlostné skúšky mi vôbec nepasovali. Navyše na poslednom teste sme boli trochu mimo trať, ale nevadí. Sme v cieli a to je pre nás najpodstatnejšie. Urobili sme zase množstvo kilometrov, myslím že to bol výborný deň,“ opísal trebišovský zážitok Tomasz Wróblewski.

Jedinou posádkou KL Racing Rally Teamu, ktorá nevidela cieľ, bola posádka Pavol Cireň – Marcel Hranka jazdiaca na Renaulte Clio. Tejto dvojici sa po zdarenom mestskom okruhu, ale aj prvom a druhom teste v sobotu, podarilo v rýchlostnej skúške číslo štyri skončiť mimo trať.

„Rýchlostné skúšky boli naozaj veľmi náročné a zradné. Nám sa po dobrom začiatku podarilo v jednej pravotočivej zákrute poslať auto mimo trať. Autu sa na prvý pohľad nič nestalo, žiaľ neboli v tomto úseku žiadny diváci, ktorí by nám ho pomohli dostať ho späť na cestu. Až neskôr sme zistili, že bol prasknutý chladič, čiže tak, či tak by sme boli nútení odstúpiť,“ opísal Pavol Cireň dianie na rýchlostnej skúške.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár