Ján Miloň

Ján Miloň s Jantar Teamom ukončili sezónu FIA EHCC 2018

Seriál FIA European Hill Climb Championship 2018 ukončili posledné dve podujatia sezóny. Samozrejme na nich nemohol chýbať ani Jantar Team spoločne so slovenským reprezentantom Jánom Miloňom a vozidlom McLaren 650S GT3. Na to, ako sa mu v rámci spomínaných podujatí darilo si povieme práve teraz.

Ján Miloň

GHD Petrol Ilirska Bistrica 2018

Predposledným podujatím seriálu FIA European Hill Climb Championship 2018 bolo podujatie v slovinskej Ilirskej Bistrici. Trať o dĺžke 5010 metrov poznal Ján Miloň už z minuloročnej sezóny, keď tu štartoval prvýkrát. Vtedy tu pršalo, trať neskutočne šmýkala a Janko dojazdil na druhom mieste v skupine GT a triede GT3. Pri jeho druhom štarte v tomto roku sa počasie umúdrilo, počas pretekov svietilo slnko, ale aj pršalo a Ján Miloň dojazdil na prvom mieste v skupine GT, ako aj triede GT3 a zároveň ovládol aj absolútne poradie v kategórii I.

„V Ilirskej Bistrici som síce vyhral aj skupinu aj triedu, ale nebral som to ako nejaké veľké víťazstvo, keďže sme tu s GT-čkami štartovali iba dvaja. Skôr ma potešilo víťazstvo v kategórii I. Skôr mi na týchto pretekoch išlo o porovnanie s niektorými veľmi rýchlymi jazdcami kategórie I., ale aj II. a na dosiahnutie môjho dobrého, vylepšeného času. Toto sa mi podarilo, ale čo bolo podstatné, v Ilirskej Bistrici zo mňa všetko to napätie, ktoré som pociťoval počas celej sezóny, zrazu spadlo. A to bolo to podstatné, zrazu všetko fungovalo perfektne, či už auto, ale aj ja za volantom, sedelo nám nastavenie podvozku, proste všetko bolo super. Dokonca, keď pršalo, ani voda mi nevadila. Bolo to fakt super a domov som odchádzal s pocitom dobre vykonanej práce,“ zhodnotil preteky v Ilirskej Bistrici Ján Miloň.

Ján Miloň

37. Buzetski Dani 2018

Záver sezóny seriálu FIA European Hill Climb Championship konal rovnako ako v minulosti na pretekoch v chorvátskom meste Buzet. Práve preteky na tunajšej trati mohli Jána Miloňa posunúť v konečnom poradí v kategórii I. dopredu, žiaľ opäť sa tu v GT-čkach nestretol dostatočný počet jazdcov vďaka ktorým by sa rozdávali plné body. A polovičný počet na vytúžené tretie miesto v kategórii I. napriek Jankovmu víťazstvu nestačil. Okrem tohto ocenenia si Ján Miloň odviezol domov aj poháre za víťazstvo v skupine GT a triede GT3.

„Preteky v Buzete som si užil obdobne ako v Ilirskej Bistrici. V GT-čkach totiž už všetko bolo rozhodnuté, tam už nebolo čo riešiť. Mohol som sa však posunúť v kategórii I. na tretie miesto, žiaľ jedno Ferrari čo malo štartovať v našej skupine technici prebrali do inej a jeden Maďar, ktorý bol prihlásený s Porsche na preteky nakoniec neprišiel. Tak sme opäť boli v GT-čkach nakoniec iba dvaja. Napriek tomu som si preteky užil tak ako žiadne iné v tohtoročnej sezóne. Podarilo sa mi už v prvej súťažnej jazde urobiť výborný čas a dokonca v druhej jazde ho ešte aj poriadne vylepšiť. Bol som naozaj veľmi spokojný, bol to nádherný záver sezóny. Samozrejme moja vďaka patrí mechanikom, ktorí v tomto roku odviedli neskutočne dobrú robotu a samozrejme partnerom tímu bez ktorých by sme toto dobrodružstvo nemohli absolvovať. A zvláštne poďakovanie patrí mojej manželke, ktorá sa musela starať nielen o domácnosť, ale aj o firmu a všetky naše zvieratá. Dúfam, že jej aspoň v zime budem môcť vynahradiť moju neprítomnosť v priebehu sezóny,“ doplnil Ján Miloň.

Ján Miloň

Sezóna FIA European Hill Climb Championship je síce už za nami, Ján Miloň však napriek tomu ešte na zimný spánok musí zabudnúť, keďže ho ešte čaká v taliansku reprezentácia Slovenska na podujatí FIA Masters 2018. Ako sa mu bude na tomto podujatí dariť, o tom vás budeme samozrejme opäť informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: autor uvedený na foto

Pridaj komentár