Vlado Hanuš

Vlado Hanuš a Karolína Jugasová si na Kopnej urobili s Fionou radosť

Mimoriadne ťažké podmienky, ktoré vládli na 25. Vančík Rallysprinte Kopná 2019, si na prvú tohtoročnú spoluprácu vybrali Vlado Hanuš, Karolína Jugasová a Ford Fiesta R5. Napriek spomínaným doslova zimným podmienkam, všetko zvládli a Fionu doviezli až do cieľa súťaže.

Vlado Hanuš

„Bolo to naozaj náročné. Išli sme do toho bez testu, navyše sme spolu v aute nesedeli viac ako pol roka. Ako test sme absolvovali shakedown, ten však bol na suchej trati. Cez noc z piatka na sobotu sa zozimilo, v noci začalo pršať a snežiť, čiže podmienky sa absolútne zmenili. Trate v sobotu boli komplet mokré, teploty tesne nad nulou a všade vyťahaného množstvo blata, na niektorých miestach nás čakala hmla. Musím povedať, že podmienky boli podstatne horšie ako na decembrovej Mikuláš Rally, ktorá sa jazdí na v podstate rovnakých tratiach. Samotná súťaž napriek tomu pre nás nezačala zle, ale v štvrtom teste mi začala svietiť kontrolka poruchy výfukového potrubia a ja som z dôvodu aby som nezničil auto poriadne spomalil. Výsledkom bola veľká strata a následná kontrola v servisnej zóne, kde sme zistili, že som nemusel vôbec spomaliť. Následne sme jazdili už zase dobré časy a nebiť toho vynúteného spomalenia, myslím, že by sme dojazdili na nejakom trinástom až pätnástom mieste absolútneho poradia. Takto nám v cieli patrilo osemnáste miesto celkového poradia, ale aj tretie v rámci súťaže Pohár organizátora. Ten nám navyše organizátor zabudol odovzdať a poháre nám až následne poslal do servisu. S podujatím a našim účinkovaním na ňom som v podstate spokojný, na to, že som na Kopnej ešte nikdy neštartoval, ale aj pri pohľade na podmienky aké tu vládli, to myslím si nebolo zlé. Vďaka samozrejme patrí celému VH Autoracing Teamu ako aj jeho partnerom,“ opísal Vlado Hanuš účinkovanie v rámci 25. Vančík Rallysprint kopná 2019.

Vlado Hanuš

Kedy a kde uvidíme Vlada Hanuša a Karolínu Jugasovú opäť spolu v súťažnom vozidle dnes ešte presne nevieme, jedno je isté, fanúšikovia Vlada Hanuša určite budú mať možnosť pozdraviť v servisnej zóne v rámci blížiacej sa Rally tatry. Jeho Fiona tu totiž určite štartovať bude.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár