Maťo Homola

Maťo Homola môže v tomto roku pretekať aj vo vašej obývačke!

Pýtate sa, ako je to možné? Maťo Homola, jeden z najlepších slovenských automobilových pretekárov v súčasnosti, ktorý tento rok štartuje v najlepšom európskom seriáli cestovných automobilov – TCR Europe, bude prostredníctvom slovenskej verejnoprávnej televízie RTVS a jej kanálu Dvojka distribuovaný do všetkých televíznych prijímačov po celom Slovensku.

Maťo Homola

Teda nie, že by ste Maťa museli vidieť každý deň, no vďaka kooperácii medzi RTVS a promotérom TCR Europe, spoločnosťou WSC Ltd, prišlo k nadviazaniu spolupráce, aká tu už roky nebola. Výsledkom je, že môžete v priamych prenosoch na obrazovkách Dvojky sledovať napínavé súboje jedného z najkrajších motoršportov.

Preteky seriálu TCR Europe však nebudú zastúpené len na obrazovkách Dvojky. Počas jedného pretekárskeho víkendu jazdcov očakávajú vždy dvoje preteky, z ktorých prvé budú vysielané na webovej stránke a facebooku televízie RTVS a tie druhé už zachytíte v štandardnom režime a priamom prenose na Dvojke. Okrem toho sa fanúšikovia môžu tešiť aj na zákulisné informácie, keďže Maťo bude vďaka svojmu mediálnemu tímu v spojení priamo s moderátorom RTVS a divákom tak bude môcť poskytnúť aj nejakú tú informáciu navyše.

Maťo Homola

„Som veľmi rád, že došlo k dohode medzi promotéromTCR Europe a RTVS. Motoršportu sa na televíznych obrazovkách dáva veľmi málo priestoru a som rád, že práve „môj“ seriál je ten, ktorý budú môcť slovenskí fanúšikovia sledovať,“ neskrýva nadšenie Maťo.

Matej Hajko, riaditeľ Sekcie športu RTVS na margo spolupráce povedal: „Sledovanie úspechov slovenských športovcov na medzinárodnej scéne je našou prioritou. Verím, že Maťo v našich prenosoch spraví priaznivcom motoristického športu na Slovensku počas tejto sezóny radosť.“

Ak sa vám teda budúci víkend nepodarí dostať sa na Hungaroring, ktorý je mimochodom najbližšie k Slovensku z celého kalendára TCR Europe, Maťo Homola vďaka RTVS príde priamo k vám domov.

Kalendár TCR EUROPE
27.-28.04.2019 – Hungaroring, Maďarsko
25.-26.05.2019 – Hockenheimring, Nemecko
08.-09.06.2019 – Circuit De Spa-Francorchamps, Belgicko
13.-14.07.2019 – Red Bull Ring, Rakúsko
03.-04.08.2019 – Motorsport Arena Oschersleben, Nemecko
21.-22.09.2019 – Circuit de Barcelona Catalunya, Španielsko
12.-13.10.2019 – Autodromo di Monza, Taliansko

Adrenalínové video z predstavenia auta Maťa Homolu a jeho sezóny 2019 si môžete pozrieť na: https://youtu.be/fjo2vnsP7h4​

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár