Náročná sobota na Hockenheimringu pre Maťa Homolu

Prvé preteky víkendu na nemeckom okruhu Hockenheimring nedopadli vôbec podľa predstáv slovenského automobilového pretekára, Maťa Homolu, ale aj to patrí k motoršportu.

Ďaľší diel seriálu TCR Europe, ktorý sa odohráva na slávnom nemeckom okruhu Hockenheimring odštartoval už v piatok dvomi voľnými tréningami.

V prvom z nich Maťo hlavne spoznával trať, keďže na Hockenheimringu jazdí tento víkend vôbec po prvýkrát. Druhý tréning už slúžil viac na dolaďovanie nastavenia, a posúvanie brzdných bodov, či dolaďovanie správnej stopy. Jeho časy stačili na 19. a 13. miesto v tréningoch.

V sobotu ráno bola na programe kvalifikácia, ktoré je ako to v seriáli TCR Europe býva, rozdelená do dvoch častí. Do prvej, 20 minútovej, nastupujú všetci jazdci a 12. najrýchlejší postupujú do druhej kvalifikácie. Dlhú dobu v Q1 sa Maťo držal na 13. mieste, no v poslednej minúte sa mu podarilo zajazdiť 10. najrýchlejší čas a dostať sa do Q2.

„Dostal som sa do Q2, ale nemal som už nové pneumatiky, nakoľko som jeden pár „zničil“ ešte v Q1, keď som vyšiel na trať a ku koncu kola sme dostali červenú vlajku. Tým pádom som v druhej „kvalde“ šiel nie na 100 % pneumatikách. Zostávalo mi teda len jedno rýchle kolo, no žiaľ, spravil som v ňom malú chybu. Tam som určite stratil jednu až dve desatiny, čo ma stálo 10. miesto,“ povedal po kvalifikácii Maťo Homola. 10. miesto by znamenalo, že do druhých pretekov víkendu by štartoval z pole position, keďže do nich sa otáča štartové poradie prvých 10 áut z Q2.

Prvé víkendové preteky teda znamenali štart zo šiesteho radu, z jedenástej pozície. Po výbornom štarte však nasledovali preteky plné kontaktov, Maťo vďaka nim stratil niekoľko pozícií a dokonca ho vytlačili až mimo trať. „Dostal som pár dobrých rán, navyše som mal menší problém s brzdami. Musel som tlačiť doslova do podlahy, vďaka čomu sa mi zošmykla noha z pedála a ja som šiel von z trate. Neskôr som trafil niečo na trati a úplne mi roztrhlo pneumatiku,“ dodal po pretekoch Maťo.

Maťo preteky nedokončil, ale víkend ešte nekončí, v nedeľu sú na programe druhé preteky, ktoré môžete sledovať od 11:20 na obrazovkách Dvojky RTVS.

Nedeľa, 26.5.2019
11:35 – 12:05 Race 2 (23 min + 1 kolo) naživo Dvojka RTVS

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Zdroj: Homola Motorsport

Pridaj komentár