Maťo Homola nakoniec na 2. meste v Spa-Francorchamps!

AKTUALIZÁCIA: Po prehodnotení viacerých incidentov, ku ktorým došlo počas pretekov v Spa-Francorchamps, bol francúzsky pretekár Clairet penalizovaný za kontakt s Borkovićom, dostal 30 trestných sekúnd, čo posúva Maťa Homolu na striebornú priečku! To znamená, že v celkovom hodnotení získava slovenský pretekár viac bodov.

Fantastický výsledok dokázal na belgickom ikonickom okruhu, Spa-Francorchamps, predviesť mladý slovenský pretekár, Maťo Homola a na Slovensko prináša veľkú porciu bodov. Po výbornom umiestnení v prvých pretekoch víkendu, kedy preteky dojazdil na 7. mieste, prišlo výborné umiestnenie „na bedni“, kedy dojazdil 2. preteky víkendu na druhom mieste a bol tak počas celého víkendu najlepšie umiestneným jazdcom v automobile Hyundai i30 N TCR.

Maťo Homola sa dokázal od kvalifikácie držať medzi najrýchlejšími na tomto náročnom belgickom okruhu, kde rozhoduje každý kilogram a hlavne rýchlosť na rovinkách. Tej Maťo nedokázal so svojim Hyundai i30 N TCR konkurovať, keďže vďaka BoP a compensation weight bolo ich auto najťažšie v celom štartovom poli, najvyššie a, zároveň, aj so zníženým výkonom na 97,5 %. To však Maťa nezabrzdilo, dokázal si v kvalifikácii vyjazdiť siedme miesto. Tým pádom do včerajších prvých pretekov víkendu štartoval zo 7. miesta, ktoré si svojou rozvážnou jazdou dokázal udržať, hoci s Paulsenom (CUPRA TCR) zvádzal v posledných dvoch kolách ťažké súboje.

Dnešné preteky, ktoré štartovali takmer na pravé poludnie, štartoval Maťo zo 4. pozície, kedže sa poradie prvých 10 jazdcov z kvalifikácie do druhých pretekov otáča. Z prvého miesta štartoval Maťov tímový kolega Dušan Borković, ktorý sa dokázal držať vpredu, no pár kôl pred koncom ho kontakt s ďalším pretekárom poslal mimo trať a mimo poradia. Maťo Homola po výbornom štarte jazdil na 3. mieste. Maťo dokázal pár kôl vzdorovať Brichému (Peugeot 308 TCR), no francúzsky pretekár ho nakoniec predbehol. Neskôr vyšiel na trať safety car, ktorý viedol jazdcov okolo dvoch nehôd, dokonca aj cez boxy, takmer 10 minút.

Po vjazde neutralizačného vozidla do boxov opäť nastali tvrdé súboje, na ktoré doplatil práve Borković a tak sa Maťo posunul na 3. miesto. Toto si dokázal až do cieľa udržať, hoci ešte na konci sa nebezpečne priblížil ďalší tímový kolega, Backman. Následne niekoľko hodín po pretekoch prišlo k prehodnoteniu viacerých incidentov na trati, z čoho benefitoval práve náš pretekár a posunul sa na druhé miesto. Jazdec pred ním dostal 30 s penalizáciu práve za kontakt zo Srbom Borkovićom.

„Boli to výborné preteky, hoci som nemal najlepší štart, išlo sa mi veľmi dobre a dokázal som si vybojovať na trati svoje miesto. Tretia priečka, ktorá sa následne zmenila v môj prospech na druhú, bola v tak silnej konkurencii fantastickým prekvapením a o to viac ma to teší! Beriem, z tohto víkendu parádne body, čo je super, opäť som vysoko v prvej desiatke šampionátu!“, povedal po pretekoch Maťo Homola.

Najbližšie preteky TCR Europe sú na pláne druhý júlový víkend, na rakúskom okruhu Red Bull Ring.
Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Zdroj: Homola Motorsport

Pridaj komentár