RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom do Prešova v úlohe aktuálneho absolútneho lídra

Aktuálne vedúca posádka slovenských rally majstrovstiev v rámci Rally Prešov už päťkrát vyhrala. Tento fakt stavia posádku slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorza Grzyba s Jakubom Wróbelom aj v tomto roku do pozície lídrov tejto súťaže. Podarí sa im pridať v tomto roku šieste víťazstvo?

RUFA SPORT

Historicky najväčší počet absolútnych víťazstiev v Prešove získal práve spomínaný jazdec, čiže Grzegorz Grzyb. Po jeho boku sa pritom vystriedali dvaja spolujazdci. Štyrikrát absolútne víťazstvo oslavoval s Róbertom Hundlom, jedenkrát, v minulom roku s Boguslawom Browinskim. Teraz prichádza rad na Jakuba Wróbela.

„Po úspechu v Hustopečiach, kde sa našej súťažnej posádke podarilo v rámci slovenského poradia brať absolútne víťazstvo, ale aj získať veľmi dôležité body za jedno prvé a jedno druhé miesto, sme zároveň aj „poskočili“ na vedúcu priečku priebežného poradia v rámci tohtoročných slovenských rally majstrovstiev. Aktuálne vedieme o 15 bodov, čo nie je veľa, ale dá sa na tom stavať. Rally Prešov však tohtoročný kalendár prehupne iba do druhej polovice sezóny, čiže do „cieľa“ je ešte veľmi ďaleko a aby sme boli úspešní, musíme získať ešte množstvo bodov. Vrátane Rally Prešov nielen nás, ale aj všetkých ostatných čaká štvorica nesmierne ťažkých súťaží. Ja však verím, že nám sa bude dariť a Grzegorz s Jakubom dovezú Škodu Fabia R5 úspešne do cieľa,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

Samozrejme rovnako ako pred všetkými podujatiami, aj teraz ešte Grzegorza čaká test vozidla. Pri ňom overí nielen jeho funkčnosť, ale bude sa ho snažiť spoločne s mechanikmi čo možno najlepšie nastaviť na 25. Rally Prešov 2019. Tá štartuje už v piatok (5.7.2019) slávnostným predstavením súťažiacich. Naostro bojovať budú zúčastnení v sobotu (6.7.2019) na ôsmych rýchlostných skúškach . Kto bude na nich najrýchlejší sa dozvieme v ten istý deň na cieľovej rampe od 16:25 hodiny.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár