Kesko Racing

Kesko Racing premiérovo na trati Ústeckej21

Už druhú sezónu po sebe je v rámci seriálu Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu zaradené podujatie konajúce sa na Morave, v Ústí nad Orlicí. Tento rok na štarte nebude chýbať ani slovenský Kesko Racing Team.

David Derďák

V zozname prihlásených figuruje dvojica reprezentantov rožňavského tímu, na trati sa však divákom predstaví iba jeden z nich, a to David Derďák bojujúci so Škodou Fabia o body v rámci triedy E1 do 1,4 litra. Pre Davida bude trať Ústeckej21 novinkou, keďže tu ešte nikdy predtým nejazdil.

„Som veľmi zvedavý aká bude trať v Ústí nad Orlicí. Samozrejme som si naštudoval onboardy mojich kolegov z minulosti, trať ako taká sa zdá byť veľmi zaujímavá. Je vraj zároveň aj poriadne šmykľavá, to však z onboardov nevyčítam, to si budem musieť vyskúšať na vlastnej koži. Jedno viem už teraz, v niektorých úsekoch budem mať z dôvodu dosť veľkého stúpania málo výkonu, ale to je dané mojim motorom. Už sa teším na štart,“ povedal David Derďák pred odjazdom do Ústí nad Orlicí.

Kesko Racing

Podľa zoznamu prihlásených by sa divákom Ústeckej21 malo predstaviť 165 jazdcov z viacerých európskych krajín. Že toto číslo po administratívnom a technickom preberaní už platiť nebude je jasné už teraz. Minimálne jeden jazdec sa na štart nepostaví. Dôvodom je neplánovaná dovolenka druhého jazdca Kesko Racing Teamu, Fera Fuska.

„Mrzí ma to, ale po prihlásení sa na preteky som zistil, že nám zmenili termín dovolenky a práve cez preteky sa budem venovať rodine a slanej morskej vode. Na jednej strane ma to teší, lebo v priebehu sezóny na rodinu neostáva veľa času, na druhej strane ešte nikdy som v Ústí nejazdil a chcel som si tunajšiu trať vyskúšať. Rodina je však prednejšia,“ vysvetlil dôvod neúčasti na pretekoch Fero Fusko.

Podujatie Ústecká21 Memoriál Miroslava Urbana odštartuje v dňoch 24. – 25.8.2019 v Ústí nad Orlicí. V programe pretekov je dvojica pretekov, pričom v priebehu soboty, ale aj nedele zúčastnení absolvujú najskôr dopoludnia dve tréningové jazdy a následne popoludní dvojicu súťažných. Súčet časov z popoludňajších jázd udá konečné poradie pretekov.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár