Kesko Racing

Kesko Racing sa predstaví divákom na Slovakia Ringu s novinkou

Je tu nová sezóna a s ňou aj Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally 2022. Ich prvé kolo odštartuje za účasti troch súťažných posádok Kesko Racing Teamu na Slovakia Ringu.

Kesko Racing

Po dlhých štyroch zimných mesiacoch sa opäť rozbieha sezóna automobilových súťaží rally, konkrétne Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally 2022. Stane sa tak opäť na Slovakia Ringu, kde odštartuje úvodné kolo seriálu. Pri tomto samozrejme nebude chýbať ani rožňavský Kesko Racing Team s tromi súťažnými posádkami.

V Kesko Racing Teame sa oproti minuloročnej sezóne na prvý pohľad v podstate nič nemení. Bratia Kamil a Erik Švecoví sa opäť predstavia s vozidlom Peugeot 208 R2, s ktorým v minuloročnej sezóne vybojovali majstrovský titul v triede 6, ale aj titul prvých vicemajstrov Slovenska v skupine 2WD. Kamila s Erikom na 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 čaká poriadne silná konkurencia a to nielen v triede, ale aj medzi dvojkolkami.

Kesko Racing

Majstri Slovenska v triede 12, František Fusko a Dušan Kekeňák sa rovnako ako v minulej sezóne predstavia s vozidlom Seat Leon TDi. Fero s Dušanom budú v rámci prvej etapy v triede 12, kde patria vozidlá s dieselovým motorom, na Slovakia Ringu osamotení, v nedeľu im možno pribudne jedna konkurenčná posádka.

Takže až doposiaľ bolo v Kesko Racing Teame všetko po starom a teraz prichádza ten druhý pohľad, ktorý odhalí tretiu súťažnú posádku tímu. Tú bude tvoriť slovensko-česká dvojica Marián Kekeňák – Vítězslav Baďura. Spoločne sa predstavia s vozidlom Ford Fiesta Proto s ktorým sa Marián Kekeňák stal v sezóne 2021 prvým vicemajstrom triedy 11 v sezóne 2021.

Kesko Racing

Podujatie 3. OMV MaxxMotion SLOVAKIA RING 2022 odštartuje ako úvodné podujatie Majstrovstiev Slovenskej republiky v dňoch 17. – 20.3. 2022.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár