XIQIO Racing

XIQIO Racing v sezóne 2022 s posádkou Bisaha – Ferencz

Košický XIQIO Racing Team sa po niekoľkých rokoch vracia späť do slovenského rally šampionátu. Teraz s posádkou Ondřej Bisaha – Imrich Ferencz a vozidlom Škoda Fabia R5.

XIQIO Racing

XIQIO Racing Team v podstate nikdy z rally neodišiel, len sa tím neprezentoval vlastnou súťažnou posádkou. Na každej jednej súťaži však fyzicky figuroval, keďže sa jeho mechanici starali o prenajímanú techniku. Teraz sa všetko zase mení, mechanici tímu budú aj naďalej pripravovať Škodu Fabia R5, navyše však pribudne aj vlastná posádka Ondřej Bisaha – Imrich Ferencz. Obaja členovia súťažnej posádky pritom patria medzi československú rally špičku, o čom hovorí aj fakt, že Ondřej je držiteľom priority FIA B. V rámci 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 sa predstavia s vozidlom Škoda Fabia R5 a štartovým číslom 1.

„Som naozaj rád, že sa nám podarí na Slovakia Ringu predstaviť sa takouto výbornou posádkou. V podstate nadväzujeme na to, keď sme spoločne s Ondrom a Miňom jednorazovo štartovali na Szilveszter Rally v Maďarsku. Teraz však príprava bola o niečo zložitejšia, keďže našu Škodu Fabia R5 sme predali a zrazu sme nevedeli pre našu posádku zohnať rovnaké vozidlo na prenájom. Všetko sa však na poslednú chvíľu podarilo za výraznej pomoci pána Bisahu, pána Ferencza, ktorým za to veľmi pene ďakujem. V neposlednom rade ďakujem aj pánovi Marekovi Fuksovi, keďže bez jeho pomoci by sme auto nemali. Vďaka nim máme Škodu Fabia Rally2 EVO a divákom sa predsa len predstavíme v rámci úvodného kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2022. Všetci si dobre uvedomujeme, že rally na Slovakia Ringu je poriadne náročná, ale verím, že našej posádke sa bude dariť,“ vysvetlil manažér XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák.

XIQIO Racing

Úvodné kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2022 odštartuje úvodným kolom v dňoch 17.-20.3.2022 v areáli pretekárskeho okruhu v Orechovej Potôni pod názvom 3. OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022. O tom, ako sa darilo posádke XIQIO Racing Teamu vás budeme informovať po podujatí.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár