Subaru Rally Team Komárno

Najsmolnejšia rally súťaž pre Lapdavských

Subaru Rally Team Komárno spoločne s bratmi, Lukášom a Júliusom Lapdavskými majú za sebou azda najsmolnejšiu súťaž tohtoročnej sezóny. Napriek tomu v Trebišove doviezli Subaru Impreza WRX STi až do cieľa.

Subaru Rally Team Komárno

Piate kolo tohtoročného slovenského rally šampionátu odštartovalo v priebehu posledných dvoch augustových dní v Trebišove. Medzi takmer päťdesiatkou súťažných posádok nechýbal ani Subaru Rally Team Komárno a súťažná posádka Lukáš a Július Lapdavskí. V pláne bolo zaútočiť na víťazstvo v triede 3, žiaľ, ako sa hovorí „človek mieni, život mení“. A presne v tomto duchu sa plány začali postupne rúcať už v druhom meranom úseku.

Asi v polovici druhej rýchlostnej skúšky nám vypadla poloos. Na prejazde medzi rýchlostnými skúškami sme túto poruchu odstránili, ale dlho to nevydržalo. V treťom teste poloos opäť vypadla. Museli sme zastaviť a snažiť sa priamo v rýchlostnej skúške poruchu znova odstrániť, ale zistili sme, že máme prasknutý držiak diferenciálu a preto poloos stále vypadáva. Je z toho veľká strata, ale dúfam, že mechanikom sa podarí poruchu teraz v servise odstrániť,“ opísal Lukáš Lapdavský dôvod viac ako štvorminútovej straty.

Po štarte druhej sekcie súťaže sa pri Lapdavských výsledkoch zrazu objavila päťdesiat sekundová penalizácia, čo ich fanúšikov samozrejme vôbec nepotešilo. Do cieľa súťaže ale Luky s Julkom nakoniec dorazili, pričom sa im podarilo zo štyroch rýchlostných skúšok vyhrať dve a dvakrát skončili na druhom mieste. Celkovo, aj napriek už spomínanej neskutočne veľkej časovej strate im to vynieslo piate miesto v triede 3.

Subaru Rally Team Komárno

Bola to fakt naša najsmolnejšia súťaž v sezóne. Po spomínanom vypadávaní poloosi sa mechanici snažili problém odstrániť. Žiaľ pri výjazde zo servisnej zóny sme meškali päť minút, preto tá päťdesiat sekundová penalizácia. Samozrejme sme sa potom snažili ísť čo možno najrýchlejšie. V poslednom teste nám ešte odišlo servo riadenie, čiže sme si vypili kalich horkosti až do dna. Sme však v cieli a nesieme domov aspoň nejaké body,“ doplnil v cieli podujatia Lukáš Lapdavský.

Posádku Subaru Rally Team Komárno, ako aj bratov Lapdavských uvidíme na tratiach rally súťaže opäť už o tri týždne vo Veľkom Krtíši.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár