Kamiro Racing

Kamiro Racing a Trněného čaká ďalšia neznáma súťaž

Súťažná posádka Karel Trněný – Václav Pritzl spoločne s vozidlom Ford Fiesta R5, ktorí spoločne reprezentujú slovenský Kamiro Racing Team smerujú na absolútne neprebádanú súťaž. Tá sa bude konať trochu netradične, vo Veľkom Krtíši.

Kamiro Racing

Takmer tridsaťročná pauza delí posledný ročník Rally Veľký Krtíš a tohtoročný, ktorý odštartuje v dňoch 20. – 21.9.2019 Samozrejme po takej dlhej dobe si v podstate nikto zo štartového pola nemôže pamätať aké vtedy boli rýchlostné skúšky, či organizácia podujatia. Mnohí z mladších rallystov pravdupovediac vôbec netušia, že vo Veľkom Krtíši sa rally súťaž vôbec konala. Medzi tú druhú skupinu patrí aj Kamiro Racing Team spoločne so svojou posádkou, ktorú tvorí Karel Trněný – Václav Pritzl.

Musím povedať, že fakt absolútne netušíme do čoho ideme. A ani som netušil, že vo Veľkom Krtíši sa niekedy rally súťaž konala. Na druhej strane ma teší, že všetci zúčastnení sú na tom úplne rovnako. Nikto nemá možnosť vytiahnuť staré „noty“ a oprášiť ich a tak bude veľa záležať na obhliadke a dobre napísanom rozpise. Verím, že to spoločne s Vaškem zvládneme a do súťaže vykročíme pravou nohou, alebo by som mal povedať pravým kolesom ? Určite sa na túto novú výzvu už naozaj tešíme,“ vysvetli Karel Trněný pred odjazdom do Veľkého Krtíša.

Kamiro Racing

Rally Veľký Krtíš odštartuje v dňoch 21.- 22.9.2019. Organizátor pre súťažiacich Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 pripravil trať o celkovej dĺžke 338 kilometrov v ktorých je už započítaných aj 85 ostrých. Tie sú rozdelené do celkovo 9 rýchlostných skúšok, ktoré sa budú konať na troch samostatných úsekoch. Štart podujatia je naplánovaný na piatok (20.9.2019) od 19:00 hodiny predstavením súťažných posádok na štartovej rampe. Cieľ podujatia je naplánovaný na sobotu (21.9.2019) od 16 hodiny 40 minúty.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár