Kesko Racing Team

Kesko Racing Team pred 11. Rallye Veľký Krtíš 2019

Veľký Krtíš od Rožňavy, kde má svoj domov aj Kesko Racing Team je vzdialených iba nejakých stodvadsať kilometrov, čo nie je až tak ďaleko.

Kesko Racing Team

No pravdupovediac, pre niekoho tých stodvadsať kilometrov je ďaleko, pre rallystov je takáto vzdialenosť v podstate za rohom. A práve do Veľkého Krtíša smeruje a dvojica súťažných posádok rožňavského tímu. 11. Rallye Veľký Krtíš 2019 však nie je pre nich ničím známym. Dôvodom je fakt, že v tomto meste sa rally súťaž nekonala už takmer tridsať rokov. A to je práve na nej to lákavé, nepoznané, nové.

Fero Fusko, jazdiaci na Seate Leon TDi, mal podľa zoznamu prihlásených štartovať vo Veľkom Krtíši tradične so Štefanom Tökölim. Spoločne majú v triede 12 viac ako päťdesiat bodový náskok. Napriek tomu ešte oslavovať zisk majstrovského titulu nemôžu. Dôvodom sú dva fakty. 1./ Nevedia či sa v ich triede vôbec bude vyhlasovať titul majstra a to z dôvodu, že ešte stále v nej nie je dostatočný počet jazdcov. 2./ Do konca sezóny ostávajú ešte tri bodované dni, pričom posledný bodovaný deň bude ohodnocovaný ako bodovo jeden a pol násobný. A preto im neostáva nič iné, iba bojovať ďalej. Na nadchádzajúcej súťaži však Pištík Fera necháva osamoteného, keďže sa podujatia z pracovných dôvodov nemôže zúčastniť. Po boku Fera Fuska sa tak predstaví vo Veľkom Krtíši Dušan Kekeňák.

Kesko Racing Team

Do Veľkého Krtíša ideme s veľkou neznámou. Vôbec netušíme aké komunikácie organizátor použil na rýchlostné skúšky, či to budú lesné cesty, alebo spojnice medzi dedinami, či to bude nový asfalt, alebo poriadne rozbitá cesta, či bude trať technická, alebo rýchla. V každom prípade bude pre každého rovnaká a hlavne nikto nebude mať možnosť pamätať si trať z minulosti. Takže predpokladám, že sa dobre zabavíme a pridáme aj nejaké ďalšie body do priebežného hodnotenia. Určite by sme radi videli cieľ súťaže a tomu aj prispôsobíme našu jazdu,“ opísal svoju predstavu na nadchádzajúcu rally súťaž Fero Fusko.

Na štart novej súťaže sa samozrejme teší aj bratská dvojica, Kamil a Erik Švecoví, ktorí sa predstavia s Peugeotom 208 R2. Im v tomto momente patrí druhé miesto v triede 6. Ich strata na prvú priečku je však rovných šesťdesiat bodov a to aj z dôvodu, že Kamil s Erikom sa všetkých tohtoročných podujatí nezúčastnili.

Kesko Racing Team

Priznám sa, že som na body ani nepozeral. Prestávku medzi Trebišovom a Veľkým Krtíšom som totiž využil čisto rodinne, keďže sa nám narodil malý Sebastián. Čo sa týka auta, som rád, že už som ho dostal poriadne do rúk. Samozrejme bojovať chceme čo najlepšie, ale je to naša prvá sezóna s Peugeotom a tak ani nemáme nejaké majstrovské ambície. Teší ma fakt, že na Slovensku bude nová súťaž, ktorú nikto nepoznáme a tak budeme mať všetci rovnaké šance na úspech,“ doplnil spokojný novopečený tatko Kamil Švec.

Ako sme už hovorili, vo Veľkom Krtíši počas nadchádzajúceho piatku a soboty odštartuje po tridsiatich rokoch opäť rally súťaž. Jej štart je plánovaný v piatok podvečer, keď sa od 19:00 hodiny predstavia prítomným divákom všetky súťažné posádky. Počas soboty už všetci budú bojovať na deviatich rýchlostných skúškach, Podujatie 11. Rallye Veľký Krtíš skončí na cieľovej rampe v sobotu po 16 hodine 40 minúte. Vtedy sa dozvieme kto sa stane jej víťazom, ale aj to ako sa darilo posádkam Kesko Racing Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár