Subaru Rally Team Komárno

Bratia Lapdavskí vybojovali vo Veľkom Krtíši druhé miesto v triede 3

Šieste kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2019 odštartovalo vo Veľkom Krtíši. Bratia Lukáš a Július Lapdavskí v rámci tejto súťaže dojazdili na druhom mieste v triede 3.

Subaru Rally Team Komárno

Nové trate, ktoré nikto zo zúčastnených posádok nepoznal, robilo rally súťaž vo Veľkom Krtíši veľmi zaujímavou, neprebádanou. Nikto nevedel čo ho na tomto podujatí čaká a tak mali fanúšikovia možnosť sledovať nádherné súboje.

V rámci prvej sekcie súťaže bojovali Lukáš s Júliusom na treťom mieste v triede 3. Posun prišiel hneď na začiatku druhej sekcie a od tohto momentu už druhé miesto bratská dvojica nepustila. Keby nebolo poruchy prevodovky, ktorej prestal fungovať piaty prevodový stupeň, všetko mohlo dopadnúť inak. Napriek tejto poruche sa však chalani nevzdávali a v cieli brali nielen poháre za druhé miesto v triede, ale aj ďalšie dôležité body do priebežného hodnotenia.

Subaru Rally Team Komárno

Bola to pekná súťaž a som veľmi rád, že sme mohli jazdiť na úplne nových rýchlostných skúškach. Spočiatku to bolo absolútne bez problémov, pričom po šiestich rýchlostných skúškach nás delilo od prvej priečky v triede sedem sekúnd plus desať sekúnd penalizácie. Žiaľ v druhej sekcii nám prestal fungovať piaty prevodový stupeň. Práve v najdlhšej rýchlostnej skúške tento prevodový stupeň chýbal najviac a rovnako porucha prevodovky spôsobila aj rýchly nálet do retardéru, ktorý som zľahka trafil a za to dostal spomínanú penalizáciu. V servisnej zóne sa to opraviť nedalo, tak sme išli ďalej a v poslednej sekcii dúfali, že prevodovka vydrží. Škoda toho, už keď sme mali nádej, že budeme bojovať o prvé miesto, prišla spomínaná porucha. Proste smola sa nás nejako nechce pustiť. Na druhej strane som aspoň rád, že sme došli až do cieľa a získali ďalšie body,“ zhodnotil Lukáš Lapdavský v cieli.

Subaru Rally Team Komárno

Subaru Rally Team Komárno, ako aj bratov Lapdavských budeme mať možnosť opäť sledovať o mesiac keď sa spoločne s vozidlom Subaru Impreza WRX STi predstavia v Košiciach. Práve toto podujatie uzavrie tohtoročnú sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2019.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár